plakát seriálu

Případ pro Sam

(Profiler)

Epizoda 4×16 – Dům z karet (House of Cards)
92 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Do budovy přečerpávací stanice přehrady se vloupá neznámý muž s arzenálem zbraní a z okna začne ostřelovat lidi v parku. Policie oznámí FBI, že zatím zabil čtyři lidi a šestnáct jich zranil. Když na místo dorazí Bailey Malone, zjistí, že musí spolupracovat s policejním velitelem Benem Stillwellem, jehož přihlášku do akademie FBI v Quantiku kdysi zamítl. Rachel si myslí, že u střelce jde o nějaké emocionální trauma. Když se policie chce se střelcem spojit telefonicky, pachatel přístroj rozbije. Stillwell odmítá zahájit zásah v přečerpávací stanici. Muž by totiž mohl mít bombu, vyhodit přehradu do povětří a ohrozit tak celé centrum Atlanty vyplavením.

John si všimne holčičky v autě na parkovišti, která chce vystoupit. Bez přemýšlení jí jde na pomoc, i když ho muž ze stanice ostřeluje. V autě najde její zraněnou matku a podaří se mu ujet z dosahu střelce. Malone se rozhodne poslat zásahové komando blíž k pozici střelce, aby bylo možné odposlechnout jeho hovory. Muž však anténu rozstřílí. Poté volá do kanceláře muže jménem Ronald Currey, sekretářka ho však s ním nespojí.

Za betonovou zdí se ukrývá Julie Mooreová se svým milencem. Napadne ji, že střelcem může být její manžel Randy, který se dozvěděl o její nevěře. Zavolá svou domněnku policii. Komando jde dvojici vysvobodit, ale muž Jerry živý nevyvázne. Julie běží na most na přehradě, ostřelovač ji má na mušce, ale nezabije ji. Rachel usoudí, že to Juliin manžel asi nebude. Uvědomí si, že střelec pravděpodobně chce, aby s ním park spojovali a aby se park stal symbolem smrti. Myslí si, že pachatel nejspíš přišel o rodinu.

George Fraley s Grace Alvarezovou znovu probírá možnost, že by se chtěl po vyléčení vrátit na své původní místo v oddělení závažných trestných činů...

Hlavní postavy
agent Bailey Malone
detektiv John Grant
Grace Alvarezová
Rachel Burkeová
George Fraley
Vedlejší postavy
Ben Stillwell
Julie Moore
Karl Kenzle
Režie
Scénář
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevDům z karet
Původní názevHouse of Cards
Rok natočení2000
Premiéra25. března 2000
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody