plakát seriálu

Případ pro Sam

(Profiler)

Epizoda 3×04 – Dvojí vidění (Double Vision)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Chlapci ze skautského tábora najdou v jeskyni mrtvolu mladé ženy, která byla uškrcena. Protože patří mezi dvanáct pohřešovaných v oblasti, případu se ujímá tým agenta Baileye Malonea a Sam Watersové. Patoložka Grace Alvarezová zjistí, že pachatel zahladil všechny stopy terpentýnem. Ženu ale později vyhrabal a znovu zahrabal. Musel být nervózní, protože jí špatně zapnul knofliky na svetru. Šerif s pomocníky najdou v jeskyni i další zavražděné.

Sam vypracuje profil vraha – na jedné straně je to někdo, kdo jedná impulzivně a potom činu lituje, a na straně druhé je to chladný člověk bez vášně. Vraždění mohla způsobit nehoda, při níž se zmrzačil, a proto se také považuje za oběť. Zabíjení jako by uspokojoalo jednu z jeho potřeb, ale akt zabití uspokojuje jinou – chce být za každou cenu milován. Sam se stále promítá muž oblečený v dresu amerického fotbalu.

Po delším uvažování se Sam dovtípí, že pachatelé můžou být dva, z nichž jeden je dominantní a druhý submisivní a mohli se seznámit při pobytu ve vězení. FBI narazí ve své databázi na Bobbyho Lawrence, který seděl za loupežné a sexuální napadení, a na jeho zmrzačeného kamaráda Kylea, který naivně téměř před zraky šerifa přepadl cukrárnu. Bobby je bývalá středoškolská fotbalová hvězda...

Hlavní postavy
agent Bailey Malone
detektiv John Grant
Grace Alvarezová
George Fraley
Dr. Samantha 'Sam' Watersová
Vedlejší postavy
Paul Sterling
Deputy Sheriff
Larry Stubbs
Bernadette Lawrence
Calvin Hatch
Harrison Vinge
Režie
Scénář
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevDvojí vidění
Původní názevDouble Vision
Rok natočení1998
Premiéra7. listopadu 1998
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody