plakát seriálu

Případ pro Sam

(Profiler)

Epizoda 3×10 – Hra na nevinného (Ceremony of Innocence)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Ve vězení se chystá poprava Martina Fizera, který byl před devíti lety obviněn ze série šesti vražd. Fizer byl usvědčen podle profilu Sam Watersové. Popsala ho jako přirozeně inteligentního a klasicky neúspěšného člověka, který potlačuje své ego. Vrah své oběti před smrtí ponižoval, ale jeho zbraň se nikdy nenašla.
Den před popravou je však nalezen zastřelený stejnou zbraní učitel tělocviku Terry Piper. Vražda byla provedena stejným způsobem, jakým vraždil Fizer. Sam přizná, že se možná zmýlila. Chce Fizerovi zachránit život a s celým týmem se snaží rychle najít důkazy, aby mohla být poprava odvolána. Guvernér kvůli vyšetřování popravu odloží o čtyřiadvacet hodin. Po hovoru s Fizerem Sam změní profil vraha. Pachatelova namyšlenost předčí jeho fyzický vzhled – a on se zaměřuje na tyrany a agresivní osoby. Takovou pověst měl i tělocvikář Terry Piper.

Záhy je nalezen před barem zastřelený bohatý místní právník Reynold Williams, který proslul svou neomaleností a vulgaritou. Jeho tělo je polité bourbonem a v ústech má bankovky. Sam se domnívá, že vrah připravuje specifické ponížení pro každou oběť. Když policie hledá někoho, kdo znal Pipera i Williamse, narazí na Setha Elita, který měl vždy sklony k násilí. Tělocvikář ho učil a Seth nyní pracuje jako kurýr ve Williamsově právní firmě. Sam s Malonem si pro něj jdou do bytu. Seth po nich střílí, ale je těžce zraněn a odvezen do nemocnice. V bytě se najde jeho přiznání ke všem vraždám.

Martin Fizer dostane milost a je propuštěn. Zdá se, že případ je vyřešen, ale pak si Sam všimne, že Seth měl doma rozehranou stejnou šachovou partii, jakou hrál Fizer ve vězení...

Hlavní postavy
agent Bailey Malone
detektiv John Grant
Grace Alvarezová
George Fraley
Dr. Samantha 'Sam' Watersová
Vedlejší postavy
Martin Fizer
Father Earl Stevens
Hector Lopez
Raymond Piercy
Mary Ann
Young Officer
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevHra na nevinného
Původní názevCeremony of Innocence
Rok natočení1998
Premiéra9. ledna 1999
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody