plakát seriálu

Případ pro Sam

(Profiler)

Epizoda 3×11 – Kde a kdy? (Where or When)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

V Hollywoodu došlo v posledních osmnácti dnech už ke třetí vraždě. Vrah všechny tři muže ubil na jiném místě, jejich mrtvoly pak odvezl a uložil ve frekventovaných lokalitách. Všechny mrtvoly byly nalezeny bez bot. Manželka poslední oběti, Deidre Stahlová přizná, že když se její muž opil, bil ji. Násilníky byli i ostatní muži. Sam Watersová se domnívá, že vrah chce, aby oběti byly nalezeny, a pomocí rituálu se snaží zopakovat nějakou příhodu z minulosti. Vrah musel zažít nějaké trauma, v němž hrála roli žena. Vrah ženy brání a chce pro ně bezpečí. Chce si dokázat, že je rytířský hrdina, protože někdy v minulosti zklamal.

Agent FBI Bailey Malone zjistí, že jeden z mužů si pozval do hotelu prostitutku a byl na ni hrubý. Žena si zavolala taxi. Z dispečinku se policie dozví jméno taxíkáře Jamese Ledbettera. Policie si pro Ledbettera dojde domů, kde si Malone povšimne, že v bytě jako by se čas zastavil v 50. letech minulého století. Ledbetter je předveden na stanici, kde se na vlastní žádost podrobí testu na detektoru lži. Test podezření policie nepotvrdí.

Policie ovšem zjistí, že místa, kde byly nalezeny oběti, patřila v 50. letech k význačným v Hollywoodu. Sam a Malone Ledbettera sledují. Vidí, jak si doma neustále přehrává jednu ze scén starého černobílého filmu natočeného podle předlohy Raymonda Chandlera. Když si film na policejní stanici později pustí, objeví, že jsou v něm tři scény, kdy detektiv Nick McDonald zachrání jakousi dívku. Hraje ji herečka Betty Grantová a Sam usoudí, že se na film dívá kvůli ní. Sam s Malonem získají povolení k prohlídce Ledbetterova bytu...

Hlavní postavy
agent Bailey Malone
detektiv John Grant
Grace Alvarezová
George Fraley
Dr. Samantha 'Sam' Watersová
Vedlejší postavy
Donald Lucas
Paul Sterling
James Ledbetter
Male Druggie
Deidre Stahl
Girlfriend
Polygraph Technician
Lucas' Lawyer
Caroline
Cemetery Director
Young Woman
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevKde a kdy? (neoficiální název)
Původní názevWhere or When
Rok natočení1998
Premiéra16. ledna 1999
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody