Případ pro Sam

Případ pro Sam (Profiler)
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Kde a kdy?

V Hollywoodu došlo v posledních osmnácti dnech už ke třetí vraždě. Vrah všechny tři muže ubil na jiném místě, jejich mrtvoly pak odvezl a uložil ve frekventovaných lokalitách. Všechny mrtvoly byly nalezeny bez bot. Manželka poslední oběti, Deidre Stahlová přizná, že když se její muž opil, bil ji. Násilníky byli i ostatní muži. Sam Watersová se domnívá, že vrah chce, aby oběti byly nalezeny, a pomocí rituálu se snaží zopakovat nějakou příhodu z minulosti. Vrah musel zažít nějaké trauma, v němž hrála roli žena. Vrah ženy brání a chce pro ně bezpečí. Chce si dokázat, že je rytířský hrdina, protože někdy v minulosti zklamal.

Agent FBI Bailey Malone zjistí, že jeden z mužů si pozval do hotelu prostitutku a byl na ni hrubý. Žena si zavolala taxi. Z dispečinku se policie dozví jméno taxíkáře Jamese Ledbettera. Policie si pro Ledbettera dojde domů, kde si Malone povšimne, že v bytě jako by se čas zastavil v 50. letech minulého století. Ledbetter je předveden na stanici, kde se na vlastní žádost podrobí testu na detektoru lži. Test podezření policie nepotvrdí.

Policie ovšem zjistí, že místa, kde byly nalezeny oběti, patřila v 50. letech k význačným v Hollywoodu. Sam a Malone Ledbettera sledují. Vidí, jak si doma neustále přehrává jednu ze scén starého černobílého filmu natočeného podle předlohy Raymonda Chandlera. Když si film na policejní stanici později pustí, objeví, že jsou v něm tři scény, kdy detektiv Nick McDonald zachrání jakousi dívku. Hraje ji herečka Betty Grantová a Sam usoudí, že se na film dívá kvůli ní. Sam s Malonem získají povolení k prohlídce Ledbetterova bytu...

Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Rok natočení
  • Délka epizody
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Sajgon