Případ pro Sam

Případ pro Sam (Profiler)
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Las Brisas

Blíží se proces s Donaldem Lucasem. Sam Watersová dostane poštou obálku s fotografiemi zavražděných žen v mexickém příhraničním městě Las Brisas, novinovými výstřižky a fotografií malé holčičky, která hledá svou matku. Sam s Baileyem Malonem odjíždějí do hraničního texaského města, kde se seznamují se šerifem J. D. Tollmanem. Zdá se jim, že na mexické straně vraždy nikdo nevyšetřuje. Tollman jim řekne, že tamní šéf policie, kapitán Miguel Villalobos, jemuž je podřízena poručice Marta Fernandezová, má rád přepych a ani nevypadá na policistu.

Oba agenti odjedou s týmem do Las Brisas. Většina obětí pracovala pro zdejší americkou pobočku společnosti Jamese Loftona. Některé z dívek byly před uškrcením znásilněny a všechny měly u sebe podobné šperky, na které je asi vrah nalákal. Villalobos nemá chuť s agenty FBI spolupracovat a Fernandezová se bojí mluvit. U jedné z obětí se Grace Alvarezové podaří odebrat sperma k určení DNA vraha. Villalobos si dá tajnou schůzku s Loftonem, který mu poskytuje velké sumy peněz. Řekne mu, že může za úplatek někoho zatknout. Zadrží známého opilce a násilníka Ernesta Garcíu a násilím z něho chce dostat přiznání k vraždám. Fernandezová se nakonec odhodlá a oznámí FBI, že García vraždy nespáchal, protože v době poslední vraždy ho vyslýchala na jiném místě...

Sam Watersovou unese Raul Ortiz a svěří se jí, že dopis jí poslal on, protože muž, kterého hledají, pravděpodobně zabil jeho sestru. Prozradí také, že Miguel Villalobos má v kanceláři zamčenou tajnou složku. Zatímco Sam zabaví Villalobose, poručice Marta Fernandezová složku ukradne. Ve složce jsou fotografie podnikatele Jamese Loftona s milenkami, mezi nimiž je i Ortizova sestra. Identifikují ji jako jednu z obětí vraždy.

Obviněného Ernesta Garcíu někdo pustí z cely. Šerif J. D. Tollman ho veze na hranice a posílá ho do USA. Když je García na odchodu, šerif ho zastřelí ranou do zad. Lofton žádá Villalobose, aby se rychle postaral o Martu Fernandezovou, která je k němu neloajální.

Villalobos jde za ní, ale vyruší ho Sam. Villalobose, který má poměr s Loftonovou manželkou Anne, přistihne doma Lofton. Villalobos ho zastřelí. S Anne pak svorně tvrdí, že Loftona zabil Ortiz. Villalobos vydíral Loftona fotografiemi a za mlčení žádal peníze. Sam si začíná uvědomovat, že Lofton odpovídal profilu, byl citově frustrovaný nevěrou své manželky, a proto se mstil na jiných ženách. A tuší už, kdo je vrahem...

Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Rok natočení
  • Délka epizody
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Sajgon