plakát seriálu

Případ pro Sam

(Profiler)

Epizoda 4×17 – Moje vina (Mea Culpa)
92 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Z toalety restaurace je unesen dvanáctiletý Kevin. S matkou se chystali odjet za hranice za jejím přítelem. Kevin je již třetí obětí pachatele, který unáší a vraždí lidi. První obětí byla stará vdova a druhou starší muž. Na obětech nejsou zjevné žádné známky násilí, ale všechny zemřely na předávkování éterem. Zanedlouho policie objeví ostatky třináctileté dívky, která byla zabita stejným způsobem.

Rachel si myslí, že pachatel trpí pocitem izolovanosti a hledá si oběti, které jsou osamocené nebo přehlížené. Vraždy jsou nebývale humánní. Pachatel měl zřejmě rád ty, koho pro něj oběti představují, a je možné, že před časem zemřeli a před svou smrtí trpěli. Únosce patrně chce, aby nyní zemřeli v klidu. Mohla to být jeho rodina, na jejíž tragédii třeba měl podíl. Už unesl babičku, otce, sestru a nyní bratra. Zdá se, že vrah shromažďuje členy své rodiny, aby se jim mohl omluvit. Z parkoviště je unesena Jane Wallaceová, která může představovat matku. Místní šerif informuje FBI, že před dvaceti lety zahynula při autonehodě celá rodina, zachránil se pouze syn Alan, který dosud bydlí v rodinném domě. Když ho však FBI navštíví, zjistí, že se z Alana mezitím stal reverend. On vrahem není.

Skutečný vrah mezitím vyčítá Jane Wallaceové, že vždycky chtěl, aby ho matka objímala, ale ona ho odstěhovala do pokoje nad garáží. Od porodu, kdy utrpěla trauma, na něj byla matka alergická. Muž se chystá Jane i Kevina udusit éterem.

Agentka Rachel Burkeová přijde ke svému bytu, dveře jsou otevřené a uvnitř vše rozházené. Neznámý zloděj si odnesl kopii pásky s přiznáním Joela Markse k odposlechu, kterým ohrozil Rachel. Bailey Malone míní, že se kdosi snaží Markse zničit a že páska už bude na oddělení boje proti organizovanému zločinu. To se potvrdí, když šéf oddělení zavolá Malonemu, že pásku už slyšel.

Dal předvést Markse a zapečetit jeho spisy, ale Marks se spisy zmizel. Malone je přesvědčen, že někdo z jejich oddělení porušil mlčenlivost a o pásce promluvil. Rachel je doma a kdosi ji zvenčí oknem sleduje...

Hlavní postavy
agent Bailey Malone
detektiv John Grant
Grace Alvarezová
Rachel Burkeová
George Fraley
Vedlejší postavy
Joel Marks
Congresswoman Karen Archer
Walter Ekezian
William
Jane Wallace
Reverend Alan
Režie
Scénář
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevMoje vina
Původní názevMea Culpa
Rok natočení2000
Premiéra22. dubna 2000
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody