plakát seriálu

Případ pro Sam

(Profiler)

Epizoda 4×12 – Nebezpečné terapie (Besieged)
85 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

V baltimorském univerzitním kampusu došlo už ke třem znásilněním. Susan Palmerová, bývalá spolubydlící Rachel Burkeové, pracující v univerzitním rozhlase, požádá Rachel, aby v éteru poradila studentkám, jak se mají v případě napadení zachovat. Během pořadu násilník zavolá do studia a řekne Rachel, že neexistuje nic, čím by tomu ženy mohly zabránit. Jedna ze znásilněných, Melissa Johnsonová vypoví, že jí muž ukradl zásnubní prsten ve tvaru srdce. Zanedlouho je znásilněna další dívka, které pachatel sebere náhrdelník. Rachel dojde k názoru, že muže v dětství týrala žena a znásilnění je jeho pomstou. Tuší, že pachatel má nějaký vztah se ženou, který mu poskytuje pocit bezpečí a zázemí. Jeho přítelkyně pravděpodobně o jeho činech nic neví. Všechny napadené dívky překonaly nějakou nepřízeň osudu a on je chce ovládat. Informace o nich patrně získává od své přítelkyně.

Susan se zmíní o psychologické poradkyni na univerzitě Anitě Madisonové, u níž studentky často hledají radu. Rachel ji s detektivem Johnem Grantem navštíví a všimnou si, že má na ruce zásnubní prsten ve tvaru srdce a na krku náhrdelník. Ptají se jí, jestli má někdo přístup k jejím důvěrným informacím o studentkách. Anita tvrdí, že ne. Zpovzdálí je sleduje její přítel Jason Bendross. FBI o něm zjistí, že už má záznam v trestním rejstříku a jeho rodiče se rozvedli kvůli domácímu násilí, protože matka týrala otce a bila i malého Jasona.

Anita záhy ohlásí, že se jí z domu ztratily dva zlaté náramky a náhrdelník. Rachel s Johnem předpokládají, že se Jason vydal do dalšího univerzitního města. Rachel je právě se Susan v kanceláři, když jí Jason zavolá. Řekne jí, že je bezvýznamná a že se díky němu zviditelní. Poté vystřelí do okna kanceláře...

Hlavní postavy
agent Bailey Malone
detektiv John Grant
Grace Alvarezová
Rachel Burkeová
George Fraley
Vedlejší postavy
Dr. Tom Arquette
Jason Bendross
Susan Palmer
David Brady
Anita Madison
Bar Manager
Male Caller
Melissa Johnson
Computer Tech
Radio Station Manager
Režie
Scénář
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevNebezpečné terapie
Původní názevBesieged
Rok natočení2000
Premiéra19. února 2000
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody