plakát seriálu

Případ pro Sam

(Profiler)

Epizoda 4×05 – Nevěra (Infidelity)
92 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

V Ohiu dojde během dvou měsíců k vraždám tří mužů, jejichž těla jsou nalezena poblíž jejich porouchaných aut. Oběti byly zastřeleny zblízka, vrah mířil na pohlavní orgány. Na místě se najdou otisky speciálních pneumatik patřících vysokému pick-upu. Všichni zavraždění muži měli před smrtí sex.

Rachel Burkeová se zprvu domnívá, že pachatelem by mohl být muž žárlící na ženu lehčích mravů, která těmto mužům věnovala svoji pozornost. Záhy přibude další oběť – Andrew Gilka. FBI zjistí, že byl před smrtí v nočním klubu. Jedna z tanečnic řekne Johnu Grantovi, že si ke Gilkovi přisedla blondýna jménem Lee, která předtím seděla na baru a nechávala muže, aby za ni platili.

Podle vzorku pneumatik najde tým FBI pick-up i jeho majitele Roye Atkinse, který už má záznam v trestním restříku. Po jeho výslechu ale Rachel dojde k závěru, že Roy nevraždil, přestože Lee zná. Roy má totiž příliš prudkou povahu na to, aby vraždu předem naplánoval. V policejní databázi najdou jméno prostitutky Lee Armstrongové. Když ji John navštíví, Lee se k vraždám přizná. Tvrdí, že zbraň poté hodila do řeky.

Lee neměla lehké dětství – otec jí zemřel, když jí byly dva roky, a matka byla narkomanka. Když bylo Lee osm let, dostal ji do opatrovnictví její otčím, dvakrát zatčený pro hrubé domácí násilí. Rachel nastíní profil Lee – dívka považovala týrání za normální a chrání toho, kdo jí ubližuje. Později však profil upraví: Lee se přiznala k vraždám, které nespáchala, proto, aby tak unikla někomu, z koho má velký strach...

Hlavní postavy
agent Bailey Malone
detektiv John Grant
Grace Alvarezová
Rachel Burkeová
George Fraley
Vedlejší postavy
Mrs. Atkins
Lee Armstrong
Roy Atkins
Sgt. Al Barker
Andrew Gilka
Clet Washburn
Car's Driver
Kickboxing Instructor
Stephanie
Režie
Scénář
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevNevěra
Původní názevInfidelity
Rok natočení1999
Premiéra13. listopadu 1999
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody