plakát seriálu

Případ pro Sam

(Profiler)

Epizoda 3×18 – Posedlost (Seduction)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Navzdory nesouhlasu agenta Baileye Maloneho pošle sekční šéf FBI Kevin Miller Sam Watersovou a George Fraleye v utajení – jako členy týmu finančního úřadu – do floridské firmy Borden & spol. Během posledního roku totiž moře vyplavilo čtyři mrtvé klienty této firmy. Všem chyběl malíček na levé ruce. Každá z obětí byla zabita jiným způsobem. Sam je přesvědčena, že vraha k tomu vede vlastní nespokojenost. V čele firmy stojí Joseph Borden a řídí ji Bobby O´Hara, Ken Harker a bývalý zaměstnanec CIA Leo Cantrell. Borden je stále nepřítomen, cestuje po světě. Jeho letadlo však před každou vraždou přistálo na místním letišti, což se O´Hara snaží s pomocí Cantrella utajit.

O´Hara pozve Sam na drink a vypráví jí Bordenův příběh o tom, jakou radost mu v dětství udělal první uzavřený obchod. O Bordenovi hovoří jako o svém otci, který ho všechno naučil. Sam pojme podezření, že hovoří sám o sobě a že vrahem je on. Začal zabíjet proto, aby si připomněl vzrušení při uzavírání obchodů.

Bailey Malone a detektiv John Grant mezitím s místní polici vyšetřují vraždy, protože na pláži se objevily další oběti. Sam se tajně schází s Malonem v lokomotivním depu. Kdosi je sleduje. Cantrell, který začal zjišťovat podrobnosti o členech finančního týmu, je spolu vyfotografuje a oznámí O´Harovi, že Sam není z finančního úřadu. Zjistí také, kdo ve skutečnosti Malone je. Řekne O´Harovi, že to se Sam musejí vyřídit, protože by mohla na něco přijít...

Hlavní postavy
agent Bailey Malone
detektiv John Grant
Grace Alvarezová
George Fraley
Dr. Samantha 'Sam' Watersová
Vedlejší postavy
Bobby O'Hara
Ken Harker
Kevin Miller
Leo Cantrell
Lt. Cynthia Ford
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevPosedlost
Původní názevSeduction
Rok natočení1999
Premiéra10. dubna 1999
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody