Případ pro Sam

Případ pro Sam (Profiler)
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Poslední klavír

V akademii je pod rezonanční deskou koncertního křídla nalezena mrtvá pianistka Olivia Wadeová, která si v akademii přivydělávala tím, že dávala hodiny. Olivia byla uškrcena a po smrti jí pachatel vyoperoval všechny orgány. Olivia žila se svou matkou Ann a nevlastním otcem Danielem, který ji přísně vedl k naprosté dokonalosti. V jedné z jejích zásuvek najde Rachel kroužky do pupíku. Usoudí, že Olivia plánovala vzpouru proti dosavadnímu způsobu života.

Zanedlouho policie objeví v parku zakopané vnitřní orgány, které patřily Olivii. John Grant najde v jejím diáři kontakt na přátele, akční umělkyni Alexandru a Arthura, s nimiž se znala od střední školy. Oba FBI řeknou, že Oliviin otčím byl prý divný, nic, co Olivia udělala, se mu nezdálo dost dobré. Alexandra přizná, že jí Wade neustále koukal do výstřihu. Domnívá se, že se vnucoval i Olivii. Olivia prý své rodiče i piano doslova nenáviděla.

Grace Alvarezová si v Oliviině břišní dutině povšimne zbytků placenty. Olivia byla pravděpodobně těsně před porodem, dítě se dokonce možná narodilo a možná i žije. Wade vypoví, že netušil, že je Olivia těhotná, a tvrdí, že s ní poměr neměl. Rachel usoudí, že vražedkyní může být i žena, která touží po dítěti. Mezi Oliviinými žačkami vytipují Justine Masseyovou. Podle výpisu z její kreditní karty zjistí, že opakovaně nakupovala v obchodech pro děti a v poslední době se přestěhovala z malého bytu do domu se zahradou. Rachel s Malonem se za ní rozjedou. Oknem vidí, že chová v náručí miminko. Když však vstoupí dovnitř, zjistí, že Justine kolébá v náručí panenku. Podezření FBI znovu padne na Wadea. Kdyby své dítě nechal žít, chtěl by ho jistě co nejdřív vidět.

Joel Marks, kterého hledá FBI, neustále obtěžuje agentku Rachel Burkeovou maily a telefonáty. Také ji bez jejího vědomí sleduje a natáčí. Z jeho hovorů je znát, že má skvělé informátory. Bailey Malone si myslí, že je Marks šílený, a proto nechá dům Rachel hlídat. U Rachelina bytu zazvoní její přítel Jarod, který jí už v minulosti jednou pomohl v nesnázích. Řekne Rachel, že se Malone nesmí dozvědět, že je u ní...

Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Rok natočení
  • Délka epizody
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Sajgon