Případ pro Sam

Případ pro Sam (Profiler)
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Přízraky minulosti

Agent Bailey Malone dostane od svého přítele Toma zprávu o tom, že v jednom georgijském městě byla nalezena kostra Nancy Finchové. Malone okamžitě na místo jede, protože před patnácti lety tam docházelo k vraždám patnáctiletých dívek a on případ tehdy vyšetřoval. S Tomem si hned vzpomenou na podezřelého Carla Jenkse, který však nebyl odsouzen. Poté, co odjel z města, ustaly i vraždy dívek, pohřbívaných pod takzvanými Princezninými stromy. Když Malone přijede, je pohřbena už i Nancy. Malone žádá její matku o povolení k exhumaci těla, ta o tom ale nechce ani slyšet.

Šerif Tracy Comová zakrátko oznámí Malonemu, že poblíž, u Princeznina stromu, byla nalezena mrtvola již dospělé ženy Helene Jefferiesové. Na jejím těle jsou řezné rány od zahnutého loveckého nože, především na prsou a v oblasti pánve. Rachel Burkeová se domnívá, že pachatel chtěl zničit její ženství. Vraha pravděpodobně děsí ženská sexualita, i pouhý úsměv může být hrozbou pro jeho ego. K jámě, v níž ležela mrtvola Helene, přijde muž a hodí do ní květinu. Policie ho zadrží a při výslechu zjistí, že je to ženatý tesař Jesse Thurman. Ten tvrdí, že byli s Helene přátelé. V jeho autě se však posléze najdou nože podobné tomu, jímž byla Helene zabita.

George Fraley mezitím zjistí, že Carl Jenks seděl ve vězení za sexuální obtěžování a později byl propuštěn. Nějakou dobu užíval prášky na utlumení chtíče a pracoval až na Aljašce. Malone, který vůbec nepochybuje, že vrahem dívek i Helene je právě Jenks, se dozví, že policie Jenkse zatkla při silniční kontrole. Vyjde najevo, že do města se vrátil před rokem. Malone ho předvede k výslechu, protože i v jeho autě je nalezen podobný zahnutý nůž. Jenks se Malonemu otevřeně vysmívá a agent si přísahá, že Jenkse tentokrát dostane za každou cenu...

Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Rok natočení
  • Délka epizody
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Sajgon