plakát seriálu

Případ pro Sam

(Profiler)

Epizoda 4×04 – Přízraky minulosti (Old Ghosts)
85 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Agent Bailey Malone dostane od svého přítele Toma zprávu o tom, že v jednom georgijském městě byla nalezena kostra Nancy Finchové. Malone okamžitě na místo jede, protože před patnácti lety tam docházelo k vraždám patnáctiletých dívek a on případ tehdy vyšetřoval. S Tomem si hned vzpomenou na podezřelého Carla Jenkse, který však nebyl odsouzen. Poté, co odjel z města, ustaly i vraždy dívek, pohřbívaných pod takzvanými Princezninými stromy. Když Malone přijede, je pohřbena už i Nancy. Malone žádá její matku o povolení k exhumaci těla, ta o tom ale nechce ani slyšet.

Šerif Tracy Comová zakrátko oznámí Malonemu, že poblíž, u Princeznina stromu, byla nalezena mrtvola již dospělé ženy Helene Jefferiesové. Na jejím těle jsou řezné rány od zahnutého loveckého nože, především na prsou a v oblasti pánve. Rachel Burkeová se domnívá, že pachatel chtěl zničit její ženství. Vraha pravděpodobně děsí ženská sexualita, i pouhý úsměv může být hrozbou pro jeho ego. K jámě, v níž ležela mrtvola Helene, přijde muž a hodí do ní květinu. Policie ho zadrží a při výslechu zjistí, že je to ženatý tesař Jesse Thurman. Ten tvrdí, že byli s Helene přátelé. V jeho autě se však posléze najdou nože podobné tomu, jímž byla Helene zabita.

George Fraley mezitím zjistí, že Carl Jenks seděl ve vězení za sexuální obtěžování a později byl propuštěn. Nějakou dobu užíval prášky na utlumení chtíče a pracoval až na Aljašce. Malone, který vůbec nepochybuje, že vrahem dívek i Helene je právě Jenks, se dozví, že policie Jenkse zatkla při silniční kontrole. Vyjde najevo, že do města se vrátil před rokem. Malone ho předvede k výslechu, protože i v jeho autě je nalezen podobný zahnutý nůž. Jenks se Malonemu otevřeně vysmívá a agent si přísahá, že Jenkse tentokrát dostane za každou cenu...

Hlavní postavy
agent Bailey Malone
detektiv John Grant
Grace Alvarezová
Rachel Burkeová
George Fraley
Vedlejší postavy
Jesse Thurman
Deputy Sheriff Tracy Como
Carl Jenks
Boyfriend
Mrs. Finch
Helene Jefferies
Režie
Scénář
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevPřízraky minulosti
Původní názevOld Ghosts
Rok natočení1999
Premiéra6. listopadu 1999
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody