plakát seriálu

Případ pro Sam

(Profiler)

Epizoda 4×07 – Prvotní hřích (Original Sin)
92 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Rachel Burkeová s Baileyem Malonem prohlížejí v předvánočním čase byt, v němž byla brutálně ubita žena mezi třiceti a čtyřiceti lety. Zanedlouho dojde ve městě k další vraždě, jejíž obětí se tentokrát stane bohatá designérka Denise Pollardová. V poslední době došlo i v jiných městech k zabití svobodných žen, všechny byly zavražděny silnými údery do obličeje a vždy se to stalo během sobotní noci. FBI dojde k závěru, že vrah cestuje z města do města a vybírá si ženy podobného typu, nezávislé brunety s modrýma očima. Pozornosti policistů neunikne, že než vrah přišel, Denise si zkoušela nejméně šestery šaty. Rachel je přesvědčena, že vrah hledá svůj ženský ideál, ale oběti udělaly něco špatně, a proto je zabil. Pachatel podle všeho hledá lásku, kterou ztratil.

Keith Harding si mezitím na internetu vybere další oběť, Terry Kaplanovou. Seznámí se s ní v baru, Terry je Keith sympatický, a proto ho pozve k sobě domů na večeři. Keith, který pracuje jako katalogový prodejce dámského obchodního řetězce, pošle Terry staromódní svetr, ale jí se svetr nelíbí. Když Keith přijde, narovinu mu to řekne. Keith požádá Terry, aby mu četla. Ta ho během čtení vezme kolem ramen a pohladí. Keith se na ni rozzlobí, pohádají se, Terry ho chce vyhodit, ale Keith ji brutálně ubije.

Za Rachel přijede její mladší bratr Danny, který byl před časem závislý na cracku, ale už dva roky je prý čistý a pracuje jako realitní makléř. Rachel se sice na Vánoce chystá k rodičům, ale Dannymu se domů příliš nechce, protože ví, že by ho rodiče kritizovali...

Hlavní postavy
agent Bailey Malone
detektiv John Grant
Grace Alvarezová
Rachel Burkeová
George Fraley
Vedlejší postavy
Danny Burke
Kate Wilton
Keith Harding
Candice Harding
Terry Kaplan
Dr. London
Phil Mazzotta
Coffee Server
Režie
Scénář
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevPrvotní hřích
Původní názevOriginal Sin
Rok natočení1999
Premiéra11. prosince 1999
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody