plakát seriálu

Případ pro Sam

(Profiler)

Epizoda 3×02 – Touha (Cravings)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Agent Bailey Malone odvolá Sam Watersovou a detektiva Johna Granta do Chicaga, kde se v rezervaci našlo tělo další dívky. Vrah oběti sexuálně zneužívá, potom je zastřelí a odveze pokaždé do stejné části rezervace, kde je uloží, jako by spaly. Jejich oblečení je čerstvě vyprané.

Patoložka Grace Alvarezová zjistí u většiny obětí trhlinky v ušních bubíncích – dívky špatně slyšely. Všechny zavražděné dívky byly zasnoubené a jejich partnery byli úspěšní muži.

Když Sam s detektivy navštíví byt poslední oběti, díky nastavenému gramofonu přijde na to, že dívka slyšela dobře. Vrah musí dívky držet ve velkém hluku a proto u nich dochází k poškození sluchu.

Sam vypracuje profil vraha. Je to muž, který má úspěch nadosah, ale z nějakého důvodu se k němu nemůže přiblížit. Zmítá se mezi povinností a touhou. Je pravděpodobně ženatý a má děti. Když si tým uvědomí, že k vraždám došlo ve čtyřech sériích vždy po nějakém čase, Sam, které se stále zjevuje koupelna a mytí, usoudí, že muž znásilňuje a vraždí vždy v době, kdy je jeho žena těhotná. Muž tedy musí mít tři děti a jeho žena musí být znovu těhotná. Když zmizí Kristen, dívka pracující ve fastfoodu, tým detektivů zkoumá z nahrávky bezpečnostní kamery zákazníky, kteří fastfood navštívili. Narazí na rodinu Rossových. Sam vypátrá, že Bratt Ross je ženatý a má tři holčičky. Hrál v rockové kapele, nyní pracuje v prodejně automobilů, kterou vlastní jeho tchán Bob. Ten ho považuje za neschopného a stále ho sráží k zemi. V poslední době se Bratt vyžívá v praní prádla. Jeho manželce Susan se právě narodilo čtvrté dítě a je to znovu holčička. Tchán Brattovi vyčítá, že se nezmůže ani na chlapce.

Tým odjede do domu Rossových a najde na půdě Brattovu zkušebnu, kde dívky držel a znásilňoval je. Do sluchátek jim pouštěl hlasitou hudbu. Nenajde však ani Bratta, ani Kristen...

Hlavní postavy
agent Bailey Malone
detektiv John Grant
Grace Alvarezová
George Fraley
Dr. Samantha 'Sam' Watersová
Vedlejší postavy
Donald Lucas
Brett Moss
Lt. Baden
Catlin Moss
Delivery Guy
Režie
Scénář
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevTouha
Původní názevCravings
Rok natočení1998
Premiéra24. října 1998
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody