Případ pro Sam

Případ pro Sam (Profiler)
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Události v Otisu

Donald Lucas, mnohonásobný vrah a pronásledovatel Sam Watersové, dostane ve vězení povolení nahlížet do spisů svého případu na počítači. Tým Sam a Baileyeho Maloneho brzy zjistí, že vymyslel program vytvařející holografický obraz, který překrývá jeho právní soubory. Ke čtení Lucas užívá brýle s polarizační vrstvou. Když se ho Sam s Malonem ve vězení ptají, s kým komunikoval, neprozradí to. Sam se domnívá, že Lucas má venku učedníka.

George Fraley najde v počítači stránky podepsané Svatým ďáblem, což je přezdívka, kterou používal ruský hypnotizér Rasputin.

Zanedlouho je nalezena poblíž městečka Otis v severní Karolíně mrtvola tamního obyvatele Teda. Mrtvola má na prsou položenou růži, což je Lucasův podpis.

Vyšetřovací tým odjíždí do Otisu, kde se setkává s nepraktickým šerifem Edem Postem, který je dovede na místo činu v lese. Muž byl otráven kyanidem. George mezitím zjistí, že Lucas komunikoval se samotářem Philipem Menziesem z Otisu, který se do městečka přistěhoval před rokem a předtím přednášel chemii. Když ho policie navštíví, zjistí, že Menzies je na invalidním křesle. Stýká se jen s podivínem Dwightem Parnellem, který mu vozí jídlo. Sam je přesvědčena, že Lucasovým učedníkem určitě není. Také Parnell policii tvrdí, že Teda nezabil. Zmíní se ale o svých živých snech, v nichž vidí, jak ho trhají lvi.

George Fraley oznámí, že v počítači našel nějakou informaci. Když ho Malone se Sam shání, nikdo neví, kde je. Zmizí také Parnell. V lese je nalezeno tělo dalšího obyvatele Otisu. Byl zastřelen. Sam poznamená, že Rasputina také nejdřív otrávili kyanidem, potom střelili a nakonec ho hodili do řeky...

Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Rok natočení
  • Délka epizody
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Sajgon