Případ pro Sam

Případ pro Sam (Profiler)
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Ztracený ráj

Agent Bailey Malone provádí kongresmanku Karen Archerovou po oddělení. Archerová zdůrazňuje, že předpokladem zvýšení rozpočtu jejich oddělení jsou rychle a úspěšně vyřešené případy. Připomene únos Ruth Lawsonové a jejích dvou dcer Katie a Lisy. Zanedlouho policie oznámí, že v Yosemitském národním parku byla nalezena dvě ohořelá těla, Ruth Lawsonové a její dcery Katie. Na hrudní kosti se najdou stopy po noži. Majitel ubytovny Mark Dolan řekne Baileymu, že Ruth si auto vypůjčila na výlet, který jí doporučil Edwin Laws. Od únosu žen Lawse však nikdo neviděl. Edwin Laws tři roky seděl za sexuální napadení, jeho bratr Lawrence byl vzat do vazby dva dny po únosu. Také Dolan, jehož bratr je slavný vědec, má za sebou pokus o znásilnění.

Agentka Rachel Burkeová se domnívá, že pachatel touží po pozornosti, a proto si pro svůj zločin našel místo navštěvované motorkáři. Myslí si, že vrah byl v rodině odstrkován – a motivem by mohlo být soutěžení mezi sourozenci. Zaměřuje se proto na lidi s podobným osudem. Lisa Lawsonová trpěla v dětství smrtelným lymfomem, ale přežila. Rodiče jí pak věnovali větší pozornost než Katii. Lawrence Laws při výslechu prohlásí, že ženy zabil jeho bratr Edwin spolu se svým parťákem z vězení Garhethem Lumleyem. Malone pověří George Fraleye, aby našel jeho adresu.

George se však pod vlivem prášků v adrese zmýlí. Když se policie vydá na místo, ukáže se, že muž, který na ně střílí a je zatčen, je protivládní terorista. Karen Archerová zdůrazní Malonemu, že je neodpustitelné, že došlo k mylnému zásahu. Malone řekne Georgeovi, že není schopný služby, George musí odevzdat zbraň a odznak. Bude vyšetřen lékařem a musí se zodpovídat před komisí.

Rachelin bratr Danny si hledá bydlení, Rachel chce jít s ním, ale je odvolána k případu. Danny se později dozví, že Rachel má poměr s jeho terapeutem Tomem Arquettem. Vyčte jí, že mu ho ukradla, a uteče z léčebny...

Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Rok natočení
  • Délka epizody
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Sajgon