plakát seriálu

Případy 1. oddělení

(Případy 1. oddělení)

Zajímavosti ze seriálu
Interiéry se točily v bývalé budově KB v Sokolovské ulici v Praze Vysočanech. Podmínkou scénáristů bylo, aby prostředí policejního oddělení věrohodně odpovídalo zázemí policistů I. oddělení v pražské Kongresové ulici.
Pouhé dva týdny před natáčením sekvence s pachatelem, co si vybírá seniory chodící si pro důchod na poštu v pražské Kafkově ulici, na témže místě došlo k podobnému zločinu.
Postava kpt. Martina Pražáka (Filip Blažek) má v mobilu jako vyzvánění titulní melodii seriálu Hříšní lidé města pražského.
Kvůli autentičnosti byli do rolí novinářů ve scénách s tisk. konferencemi obsazeni opravdoví reportéři. Můžeme zde vidět např. Terezu Strnadovou z ČT, Jakuba Pokorného z MF DNES či Terezu Palečkovou z ČTK.
V rámci nábor. kampaně "Hledám parťáka" se scénárista Malinda hlásil k PČR. Tehdy neprošel psychotesty, ke kterým mu polic. psycholožka řekla: „Z výsledků vyplývá, že jste výrazně vnímavý a také poněkud přecitlivělý až vztahovačný, pro vás by se spíš hodilo zaměstnání, kde byste mohl své zvýšené citlivosti na podněty využít - třeba jako novinář." Netušila tehdy, že Malinda testy absolvoval pod skrytou identitou kvůli reportáži pro MF DNES, kde byl tou dobou zaměstnán.
Václav Helšus hraje roli soudního znalce v oboru psychologie, Vladimíra Hubáčka. Jeho inspirací byl soudní znalec PhDr. Slavomil Hubálek, který o záměru scénáristů věděl. Natáčení se však nedožil - zemřel náhle 5 dní před první seriálovou klapkou.
Postava Víti Sršně, outsidera party kriminalistů, měla být původně okrajová. Jakmile ale scénáristé viděli hrubý sestřih prvního dílu a v něm fenomenální výkon herce Miroslava Vladyky, který Víťu ztvárnil, jednoznačně se shodli, že této postavě věnují více prostoru.