plakát seriálu

Procitnutí

(Awake)

Epizoda 1×13 – Bludný kruh (Turtles All the Way Down)
97 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Michael odhalí, kdo se za jeho autonehodou skutečně skrývá. Musí propojit obě reality, aby viníka dopadl a dočkal se tak spravedlnosti.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Harperová si domluví s Carlem schůzku v motelu. Připoutá ho k posteli a řekne mu, že Michael ví všechno. Hodí na sebe igelit a Carla zastřelí.

Bird mezitím prohledává Westfield a najde drogy. Michael je propuštěn a Harperová mu řekne, že by na něj Hannah byla hrdá.

Michael se probudí, postřelený, a sklání se nad ním Ed. Spoutá ho a odveze autem. Michael ho přitlačí k volantu a zapříčiní nehodu. Omráčí Eda a uteče k psychiatrovi, který mu zranění ošetří. Michael na něj míří pistolí a chce po něm, aby ho udal. Odvede ho do skladiště, kde mají být schované drogy, ale nic tam není. Michael ho tam zavře a běží pryč.

M. volá Efremovi. Ten ho vyzvedne a zaveze do hotelu. Řekne mu, že ho hledá celé policejní oddělení. Michael začíná upadat do šoku. Chce po Efremovi, aby vše řekl Harperové, protože je jediná, které teď můžou věřit.

Efrem za ní opravdu jde, ale ta ho společně s psychiatrem přesvědčí, že Michael blázní. Efrem jim prozradí, kde se Michael ukrývá a oni ho zatknou. Michael je ve vězení.

Harperová si s ním jde promluvit. Michael ji pořád přesvědčuje, aby vytáhla telefonní a bankovní záznamy Carla a Eda. Začne jí zvonit telefon - Ed Munte alias přezdívka, pod kterou se Carl v druhé realitě přihlásil do hotelu. Michael pozná, že patří k nim, a skoro ji uškrtí.

Do vězení za Michaelem přijde jeho druhé já. Řekne mu, že ještě mají čas zastavit Harperovou a odemče mu všechny vězeňské dveře. Jak Michael jde, objeví se za ním jeho dva terapeuti, jeden souhlasí, druhý ne.

Michael otevře dveře a dostane se do hotelu, kde Harperová nasazuje Carlovi pouta. Vidí, že na koberci se jí ulomil kousek podpatku.

Najednou je v restauraci, kde u stolu sedí Hannah. Michael ji políbí na rozloučenou a ocitá se ve svém domě, kde sám sebe vidí spát. Lehne si na sebe a stane se jedním člověkem.

Michael se probudí a ví všechno. Jde za Harperovou do kanceláře, kde ji konfrontuje. Má nutkání ji zastřelit, ale ovládne se.

Michael mluví s terapeutkou. Ta mu říká, že teď už ví přesně, který svět je reálný. V půlce slova se ovšem zarazí, zamrzne, otevřou se dveře a Michael vejde do své ložnice.

Sejde dolů po schodech, kde uvidí Rexe a Hannah, jak se chystají na snídani. Je šťastný, konečně má rodinu zase pohromadě...

FINÁLE SERIÁLU

Hlavní postavy
Michael Britten
detektiv Efrem Vega
Hannah Britten
Rex Britten
detektiv Isaiah 'Bird' Freeman
Dr. Judith Evans
Dr. John Lee
Vedlejší postavy
detektiv Ed Hawkins
Carl Kessel
kapitán Tricia Harper
Režie
Scénář
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevBludný kruh
Původní názevTurtles All the Way Down
Rok natočení2012
Premiéra24. května 2012
Česká premiéra15. února 2013
Typ epizodyZávěr seriálu
Délka44 minut
Sledovanost premiéry2 870 000 diváků
Autoři profilu epizody