plakát seriálu

Procitnutí

(Awake)

Epizoda 1×04 – Jedna Kate stačí (Kate Is Enough)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Michael řeší vraždu mladého pařmena a sebevraždu mladé dívky, ze které se ovšem také brzy stane vražda. Společným vodítkem v obou realitách je Kate, bývalá chůva Rexe.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Rex se porve se Colem, protože si bez dovolení vzal jeho raketu a rozbil ji. Poté skončí s tenisem a naštvaně odejde.

Michael s Efremem vyšetřují sebevraždu mladé dívky na modelingové lodní párty. Michael brzy začne podezřívat, že nešlo o sebevraždu, ale o vraždu. Jedním z hostů na lodi je také Kate, bývalá chůva Rexe.

V druhé realitě M. spolupracuje s Birdem na případu vraždy mladého pařmena. Jeho pokojská ho ráno našla svázaného a mrtvého na židli. Pokojská je odkáže na Kate. Když k ní M. přijde, zjistí, že je to jeho chůva Kate.

Rex se Colovi musí omluvit, ale vůbec se do toho nemá. Když mu to Michael připomene, Rex na něj vyjede a odejde.

U vraždy pařmena si jde M. promluvit s bratrem oběti. Ten měl jasný motiv, po jeho smrti by získal všechny peníze a mohl se tak soustředit na box.

Michael se stále snaží najít důvod, proč skokanka na lodi neskočila, ale byla postrčena. I když zatím všechny důkazy nasvědčují sebevraždě, Michael se nezvládá a s Efremem jdou hledat důkazy do jejího bytu. Michael objeví mužskou pěnu na holení, stejnou, jako měl zabitý pařmen. Najde v ní klíč od bezpečnostní schránky.

Michael ve schránce najde nějakou psanou analýzu, která dokazuje, že taktika firmy, ve které dívka pracovala, nefunguje. Michael přijde na to, že někdo k vraždě potřeboval komplice. Jeden ze šéfů se přizná ke spolupráci, ale celou vinu hodí na svého partnera.

M. zjistí, že Kate nemá alibi u vraždy pařmena. Kate se přiznává, že potřebovala peníze, a že dala kód k alarmu jednomu kamarádovi, který ale měl pouze vzít peníze, ne nikoho zabít.

Psychiatrům přijde fascinující, že si M. představil Katin život po nehodě její sestry na dvou různých pólech. Michael jde za oběma Kate a ptá se jich, jak se jejich život stal takový, jaký je - jedna je úspěšná bankéřka a druhá drogově závislá nicka.

Michael si jde promluvit s Rexem. Rex mu přizná, že raketa, kterou Cole zničil, byla Hannina. Nikdy s ní nehrál, jen ji nosil sebou v batohu, pro ten pocit. Michael mu řekne, že je v pořádku občas se naštvat. Rex se vrací na tenis.

Hlavní postavy
Michael Britten
detektiv Efrem Vega
Hannah Britten
Rex Britten
detektiv Isaiah 'Bird' Freeman
Dr. Judith Evans
Dr. John Lee
Vedlejší postavy
Dr. Banks
Cameron Fuller
Darin Knox
Kate Porter
Mark Hudson
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevJedna Kate stačí
Původní názevKate Is Enough
Rok natočení2012
Premiéra22. března 2012
Česká premiéra14. prosince 2012
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka42 minut
Sledovanost premiéry4 730 000 diváků
Autoři profilu epizody