plakát seriálu

Procitnutí

(Awake)

Epizoda 1×11 – Můj neviditelný kamarád (Say Hello to My Little Friend)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Michael je zaseknutý v realitě s Hannah. Má halucinace, všude vidí neznámého malého muže, o kterém netuší, kdo by to měl být. Emma se snaží udobřit vztahy se svými rodiči. Michaelovo podvědomí mu pomůže odhalit nové okolnosti ohledně jeho nehody.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Michael je s Rexem a Emmou v lunaparku. Jdou na bungee jumping, Michael omdlí a padá.. a probudí se u Hannah.

Hannah, Michael a Emma jdou na ultrazvuk. Emma si přeje, aby to viděli také její rodiče. Její máma jí přinese věci, Emma doufá, že změkne.

Michael s Efremem pátrají po několikanásobném vrahovi, muži, který slyší hlasy, které mu poroučí, aby zabíjel.

Michael šel spát, a probudil se opět u Hannah. Chce po psychiatrovi, aby ho dokázal "opravit", aby zase mohl vidět svého syna. Psychiatr si ovšem myslí, že toto je skvělý pokrok, začíná se odpoutávat od jedné reality.

V autě na Michaela čeká neznámý člověk. Je to jen další s Michaelových halucinací, ovšem neopouští ho. Jde s ním domů i k vyšetřování případu.

Michael najde vrahova přítele, který ho u sebe nechal přespat. Najde seznam opuštěných domů, který viděl i vrah, a v jednom z nich ho dopadne.

Jeho halucinační chlápek ho však stále neopouští. Michael se snaží přijít na to, kdo to je. Nakonec zjistí, že je to detektiv Ed Hawkings, Birdův nový parťák, který byl jako jeden z prvích na místě Michaelovy nehody.

Michael si uvědomí, že jeho syn je opravdu mrtvý. V práci ho suspendují, ale on se stejně nemá v úmyslu vrátit zpátky. Jde k hrobu svého syna, ale tam opět potká imaginárního Eda.

Večer před spaním si Michael sundá z ruky červený náramek, který symbolizuje jednu z realit.

Michael se sejde s Emminým otcem. Nechápe, jak se může svého dítěte dobrovolně vzdát. Michael by dal cokoliv, aby mohl naposled vidět Rexe.

Michael má stále dokola flashbacky na svou nehodu. Až najednou se to posune dál a on si vzpomene, že za ním jelo auto, kterého vystrčilo ze silnice. Řídil ho Ed. Michael se trhnutím probudí a leží v lunaparku s Rexem.

Hlavní postavy
Michael Britten
detektiv Efrem Vega
Hannah Britten
Rex Britten
detektiv Isaiah 'Bird' Freeman
Dr. Judith Evans
Dr. John Lee
Vedlejší postavy
detektiv Ed Hawkins
kapitán Tricia Harper
Sarah Paul
Roland Petrowski
Režie
Scénář
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevMůj neviditelný kamarád
Původní názevSay Hello to My Little Friend
Rok natočení2012
Premiéra10. května 2012
Česká premiéra1. února 2013
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka43 minut
Sledovanost premiéry2 510 000 diváků
Autoři profilu epizody