plakát seriálu

Procitnutí

(Awake)

Epizoda 1×06 – To není můj tučňák (That's Not My Penguin)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Michael se vydá do nemocnice, kde schizofrenik vyhrožuje, že celý prostor odpálí. Gabriel po Michaelovi chce, aby našel jeho sestru. Ta je ovšem již čtyři roky mrtvá.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Michaelovi se začínají míchat obě reality - hledá případy z jedné v druhé, plete si partnery atd..

V nemocnici je pacient Gabriel, který vyhrožuje, že nemocnici odpálí. Gabriel chce utišit sirény, aby mohl slyšet své myšlenky. Řekne mu, že po Michaelovi potřebuje, aby mu přivedl jeho sestru, potřebuje ji vidět a promluvit si s ní.

Gabrielova sestra Christy ovšem byla před čtyřmi lety zavražděná. Na případu s policií spolupracuje psychiatr Lee, který Michaela léčí v druhé realitě.

Michael jde neozbrojený do nemocnice. Gabriel mu říká, že si myslí, že jeho sestra je naživu. Že ji měl ochránit, ale selhal a ona teď může být v ohrožení života.

Gabe se přiblíží k oknu, odstřelovač na něj má přímý kontakt. Michael ho zachrání, aniž by Gabe pustil závěrku od výbušniny. Gabe se ale naštve, myslí si, že mu chtěl M. ublížit, a omráčí ho. Poté, co se probudí, mu Gabe vrazí jehlu do břicha a Michael se probere v druhé realitě.

Rex si ráno do pokoje nese dvě misky. Michael do něj vrazí, ale vůbec si toho nevšimne, zabývá se jen svým případem. U Rexe přespala jeho přítelkyně Emma.

Michael má halucinace. Gabe mu v jedné realitě vpíchl nějakou drogu, která má za následek právě halucinace. Michael v druhé realitě vidí tučňáka.

Michael hledá ztracený důkaz - prsten. Tučňák ho upozorní na Rexe. Když ho M. konfrontuje, Rex se přizná, že prsten ukradl pro svou přítelkyni, o které M. vůbec netušil.

Když se M. probudí, je zpátky v nemocnici. Policie vypla proud a snaží se dostat dovnitř, aby zneškodnila atentátníka. Michael ho přesvědčí, aby mohl zavolat Efremovi. Chce po něm, aby našel doktora Wilda, který údajně drží Gabovu sestru.

Efrem mu po chvíli volá zpátky. Nenašel žádné info o dr. Wildovi, pouze Wildovský hřbitov. Michael se rozhodne, že si pro Gaba vymyslí příběh o tom, že jeho sestra utekla a má se dobře. Gabe uvěří a nechá se zatknout.

Michael se na konci episody dozvídá, že dr. Lee, kterého viděl v nemocnici, byl vlastně také jen jednou z jeho halucinací. Psychiatr nikdy nevstoupil do nemocnice.

Hlavní postavy
Michael Britten
detektiv Efrem Vega
Hannah Britten
Rex Britten
detektiv Isaiah 'Bird' Freeman
Dr. Judith Evans
Dr. John Lee
Vedlejší postavy
velitel SWAT Hamilton
Gabriel Wyath III
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevTo není můj tučňák
Původní názevThat's Not My Penguin
Rok natočení2012
Premiéra5. dubna 2012
Česká premiéra28. prosince 2012
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka43 minut
Sledovanost premiéry2 560 000 diváků
Autoři profilu epizody