plakát seriálu

Procitnutí

(Awake)

Epizoda 1×07 – Znamení z rychlého občerstvení (Ricky's Tacos)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Michael s Hannou plánují prodat dům a přestěhovat se do Oregonu. Michael řeší sebevraždu mladé dívky a tři roky starou vraždu mexického dělníka.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Michael s Hannou plánují prodat dům, aby se mohli přestěhovat do Oregonu. Když si M. kupuje fast food, z mikrofonu se mu ozve, že vše začíná u případu Westfield, kterým se zabýval před nějakou dobou.

Michael jde omrknout staré skladiště a najde tam papírový sáček z tohoto fast foodu.

Michael řeší sebevraždu mladé dívky. Ta večer studovala se svým kamarádem Timem, který vypověděl, že ho začala líbat a měli sex, poté prý odběhla a skočila z balkónu. Ukáže se ale, že sex byl nedobrovolný. Tim je obviněný ze znásilnění.

V druhé realitě M. narazí na tři roky starou vraždu. Muž byl zabit a hozen do betonu, který nyní rozdělali.

Společným vodítkem obou případů je lev. Michael viděl obrázek lva na účtence u mladé dívky, a tetování lva na rameni bratra zavražděného muže.

Michael přijde na to, že dívka byla znásilněna ještě předtím, než měla sex s Timem. Byla těhotná a hledala vhodného kandidáta na otce. Její bývalý přítel se s ní odmítl vyspat, proto se vrhla na Tima.

Michael následuje Westfield a objeví stavitelskou firmu se stejným názvem, ve které pracoval mrtvý muž.

Michael s Birdem si jdou promluvit s otcem mrtvé dívky. Prohlédnou si její pokoj a najdou na zemi rýhy od častého posouvání šatníků před dveře. Žádné stopy po denících, které si holka údajně psala. Michael obviní otce ze zneužívání a odvede ho na stanici.

Jeho mladší dcera Allie si promluví s kapitánkou Harperovou, která jí dodá odvahy k tomu, aby řekla pravdu. Allie přiznává, že obě sestry jejich otec zneužíval.

Michael přijde na to, že mrtvý muž v betonu není Pablo, ale José. Pablo přijel z Mexika do USA, ale neměl zelenou kartu. José ovšem ano. Pablo ho zabil a převzal jeho identitu.

Harperová volá tajemnému muži, že jejich problém se vyřešil. Michael jí totiž oznámil, že rezignuje, protože se stěhuje.

Hlavní postavy
Michael Britten
detektiv Efrem Vega
Hannah Britten
Rex Britten
detektiv Isaiah 'Bird' Freeman
Dr. Judith Evans
Dr. John Lee
Vedlejší postavy
Carl Kessel
kapitán Tricia Harper
právník
Dr. Banks
Ally Ferris
Chris Chapman
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevZnamení z rychlého občerstvení
Původní názevRicky's Tacos
Rok natočení2012
Premiéra12. dubna 2012
Česká premiéra4. ledna 2013
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka43 minut
Sledovanost premiéry2 680 000 diváků
Autoři profilu epizody