Profil vraha

Profil vraha (Wire in the Blood)
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Synchronicita

V Bradfieldu tentokrát řádí sniper - střílí své oběti z velké dálky, vždy dvěma ranami, poblíž místa vraždy zanechává jako svůj podpis hrací kartu.

Modus operandi je vždy stejný, musí to být vynikající střelec a vlastní zbraň, která je velmi vzácná, sběratelský kousek, ale všechny tyhle informace k ničemu nevedou. Policie marně hledá spojitost mezi zavražděnými - úřednice, která šla do práce, bohatý frajírek zastřelený u pumpy, učitel o přestávce na školním hřišti, prodavačka z nákupního střediska...
Tony má problémy se soustředit: při vyšetřování minulého případu ho zatýkaný uhodil činkou do hlavy. Carol ho donutí, aby zašel na rentgen, a ten objeví v Tonyho mozku podezřelý stín. Po dalších prohlídce vynesou lékaři ortel: jde o tumor. Zda je benigní, nebo maligní, nelze určit, nádor ale roste tak rychle, že je okamžitá operace nezbytná. Jinak zbývají Tonymu maximálně 3 měsíce života. Operace mu dává 40-50% šanci na uzdravení. Tony souhlasí, ale pak na operaci nedorazí. Místo toho se ještě intenzívněji věnuje případu. V Bradfieldu vládne strach, Carol Jordanová je pod velkým tlakem médií. A policii stíhá stále smůla. Vrah žádá výkupné - 70 tisíc liber, aby přestal vraždit, ale než je stačí vyzvednout, odvezou balíček s penězi popeláři. A pak je konečně zatčen muž, který všechny zavražděné znal a měl s nimi nějaké osobní účty, má dům plný zbraní, a je to nenávistný psychopat. Prakticky se při výslechu přizná, všichni si oddechnou, jen Tonymu do profilu vraha nesedí. A skutečně je vzápětí zastřelen další člověk - dokonce přímo před Tonyho očima, je to farář z místního kostela. Tony je přesvědčen, že vrah je gambler, který vraždí nutkavě a oběti si vybírá zcela náhodně. Nakonec se s ním střetává tváří v tvář a zahraje si s ním ruskou ruletu. Vyhrávají oba, ale vraha odstřelí policejní sniper. Tony je operován, operace dopadne dobře, nádor byl benigní.
Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Rok natočení
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

naninka358