plakát seriálu

Profil vraha

(Wire in the Blood)

Epizoda 3×04 – Synchronicita (Synchronicity)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

V Bradfieldu tentokrát řádí sniper - střílí své oběti z velké dálky, vždy dvěma ranami, poblíž místa vraždy zanechává jako svůj podpis hrací kartu.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Modus operandi je vždy stejný, musí to být vynikající střelec a vlastní zbraň, která je velmi vzácná, sběratelský kousek, ale všechny tyhle informace k ničemu nevedou. Policie marně hledá spojitost mezi zavražděnými - úřednice, která šla do práce, bohatý frajírek zastřelený u pumpy, učitel o přestávce na školním hřišti, prodavačka z nákupního střediska...
Tony má problémy se soustředit: při vyšetřování minulého případu ho zatýkaný uhodil činkou do hlavy. Carol ho donutí, aby zašel na rentgen, a ten objeví v Tonyho mozku podezřelý stín. Po dalších prohlídce vynesou lékaři ortel: jde o tumor. Zda je benigní, nebo maligní, nelze určit, nádor ale roste tak rychle, že je okamžitá operace nezbytná. Jinak zbývají Tonymu maximálně 3 měsíce života. Operace mu dává 40-50% šanci na uzdravení. Tony souhlasí, ale pak na operaci nedorazí. Místo toho se ještě intenzívněji věnuje případu. V Bradfieldu vládne strach, Carol Jordanová je pod velkým tlakem médií. A policii stíhá stále smůla. Vrah žádá výkupné - 70 tisíc liber, aby přestal vraždit, ale než je stačí vyzvednout, odvezou balíček s penězi popeláři. A pak je konečně zatčen muž, který všechny zavražděné znal a měl s nimi nějaké osobní účty, má dům plný zbraní, a je to nenávistný psychopat. Prakticky se při výslechu přizná, všichni si oddechnou, jen Tonymu do profilu vraha nesedí. A skutečně je vzápětí zastřelen další člověk - dokonce přímo před Tonyho očima, je to farář z místního kostela. Tony je přesvědčen, že vrah je gambler, který vraždí nutkavě a oběti si vybírá zcela náhodně. Nakonec se s ním střetává tváří v tvář a zahraje si s ním ruskou ruletu. Vyhrávají oba, ale vraha odstřelí policejní sniper. Tony je operován, operace dopadne dobře, nádor byl benigní.

Hlavní postavy
Dr. Tony Hill
DS Kevin Geoffries
DC Paula McIntyre
DCI Carol Jordan
Vedlejší postavy
Jasper Harris
Maggie Waring
Steve Bentley
Sgt. Kingsbury
Dr. Moran
Crawford
Kamlesh Vora
Anil Vora
sestra Grey
Bill Denton
prodavač v obchodě s koly
Penny Burgess
George Burnett
James Beck
Sally Washford
Dentonův právník
otec Jack Lamb
biskup Fordham
policejní sniper
Režie
Scénář
Informace k epizoděIMDb
Český názevSynchronicita
Původní názevSynchronicity
Rok natočení2005
Premiéra14. března 2005
Typ epizodyPoslední epizoda série
Autoři profilu epizody