plakát seriálu

Průměrňákovi

(The Middle)

Epizoda 5×03 – Brambora (The Potato)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Axl má problémy se svým spolubydlícím, který neustále hraje počítačové hry a nehodlá si uklízet. Axl, než aby mu čelil, tráví více času doma. Heckovým nastávají krušné časy, musí vrátit dodávku, kterou měli od kostela poskytnutou déle, než je vhodné, a Sue tak hrozí, že bude opět jezdit autobusem. S nadšením sobě vlastním se vrhne do hledání si práce, aby měla na údržbu svého auta. Frankie a Mike si uvědomí, že ještě nebyli na koberečku u ředitelky a na moment si myslí, že Brickův přestup na novou školu proběhl hladce.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Na schůzce je jim nepříjemnou ředitelkou sděleno, že Brick má velkou absenci na předmětech. Frankie si ale od Bricka potvrdí, že do školy chodí, a tak ředitelce vyčiní. Pak se ale může propadnout do země, protože vypluje na povrch, že Brick navštěvoval úplně jiné hodiny, jelikož špatně pochopil Sue, která ho uklidňovala, že když se mu nebude líbit nějaký učitel, bude mít posléze jiného a on si to vyložil tak, že může chodit na úplně jinou hodinu.
Axl se, po radě od mamky, hodlá vypořádat se spolubydlícím, který je mu v mnoha ohledech podobný, ale bezvýsledně, a tak mu dohodí holku, aby pak měl celý pokoj pro sebe. Obrátí se to ale proti němu, protože tráví veškerý čas u něho na pokoji.
Sue je zničená, že bude muset prodávat něco, čemu nevěří a co jí nechutná a na poslední chvíli vezme svoji výpověď zpět, když zjistí, že přístí týden bude jiná specialita.

Hlavní postavy
Frankie Heck
Mike Heck
Sue Heck
Brick Heck
Vedlejší postavy
reverend Hayver
ředitelka Barker
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevBrambora
Původní názevThe Potato
Rok natočení2013
Premiéra9. října 2013
Česká premiéra4. září 2014
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka22 minut
Sledovanost premiéry8 250 000 diváků (2,20 rating ve skupině 18-49)
Autoři profilu epizody