plakát seriálu

Pýcha a předsudek

(Pride and Prejudice)

Epizoda 1×03 – Episode #1.3
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Lizzie je zděšena, když se dozví, že se Charlotte zasnoubila s Collinsem.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Na procházce do Merytonu narazí Lizzie na Wickhama. Řekne jí, že jeho účast na plese mohla způsobit zbytečnou scénu s Darcym.
Jane je zničená, když se od slečny Bingleyové dozví, že pan Bingley a jeho společnost odjedou do Londýna bez úmyslu se vrátit. Slečna Bingleyová ji přesvědčí, že Bingley nebude mít zájem se vracet, když je v Londýně Darcyho sestra. Jane uvěří, že k ní Bingley nic necítí.

Lizziin zájem o Wickhama zesílí na vánočním večírku u paní Philipsové. Wickham se ale začíná zajímat o slečnu Kingovou, která má jmění ve výší deseti tisíc liber.

Lizzie navrhne Jane, ať jede do Londýna za příbuznými - Gardinerovými, mohla by se setkat i s Bingleym. Brzy ale dostane zprávu od Jane, že jí slečna Bingleyová nedává najevo zájem, i když o jejím pobytu v Londýně ví. Mezitím se také dozví o Wickhamově zasnoubení se slečnou Kingovou.

Lizzie navštíví Charlotte v Kentu, musí ale snášet návštěvy u Lady Catherine de Bourgh, která je Darcyho tetou. Darcy a jeho bratranec, plukovník Fitzwilliam, nečekaně Lady Catherine navštíví. Aniž by věděla, Lizzie stále přitahuje Darcyho pozornost.
Plukovník Fitzwilliam řekne Lizzie o tom, jak se Darcy vychloubá, že Bingleyho zachránil od nevhodného manželství. Lizzie je rozhořčena, když se dozví, že Darcy je zodpovědný za odloučení Jane a Bingleyho.

Lizzie se vrací do Hunsfordu, kde ji překvapí Darcy, který jí po chvíli řekne, že ji vášnivě obdivuje a miluje, a požádá ji o ruku i proti svému vlastnímu správnému úsudku. Po jeho projevu, plném urážek, ho Lizzie odmítne.

Hlavní postavy
Elizabeth Bennet
pan Darcy
Jane Bennet
Lydia Bennet
paní Bennetová
Kitty Bennet
Mary Bennet
slečna Bingleyová
paní Hurstová
pan Collins
Charlotte Lucas
Vedlejší postavy
poručík Sanderson
hospodyně Hillová
plukovník Fitzwilliam
paní Jenkinsonová
Lady Catherine de Bourgh
zahradník Hodge
pan Gardiner
paní Gardinerová
slečna Anne de Bourgh
poručík Denny
paní Phillipsová
Maria Lucas
Sir William Lucas
kapitán Carter
Lady Lucas
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevEpisode #1.3 (neoficiální název)
Původní názevEpisode #1.3
Rok natočení1995
Premiéra8. října 1995
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka53 minut
Autoři profilu epizody