plakát seriálu

Redakce

(Redakce)

Názory uživatelů

Špatná volba!

Redakce? Další výtvor, který se svou záživností může rovnat reklamě na Perlu.... Tím chci říct, že jak reklamy, tak tento seriál z novinářského prostředí je asi tak na stejně nízké úrovni.

Když Redakci dávali poprvé, několik prvních dílů jsem shlédla a ve skrytu duše doufala, že to třeba nebude zas až tak špatný. Člověk by řekl, že kolem novin se dějí záživný věci a že by se z toho mohlo vyklubat něco zajímavého. V tomhle případě se nevyklubalo. To co předvádí Matásek, Novotný a spol. se snad ani nedá nazvat hereckým výkonem. Tihle rádoby herci jsou tak strašní, že mám při jejich výkonu chuť tu televizi nejraději hodit z okna.

České seriály ani filmy (z dnešní doby) prostě nemám ráda a jak to tak vypadá, tak ještě asi dlouho nebudu. Pokud se budou točit taková díla typu VKV, Letiště nebo zmiňovaná Redakce i nadále, tak můj zájem o českou tvorbu zůstane stále stejný - respektive vůbec žádný!

10 %
85 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
77 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

Redakce

Na Redakci jsem v době kdy vznikala nekoukala, ale nedávno ji opakovali, tak jsem se na pár dílů ze zvědavosti podívala.
Začnu zápory. Herecké obsazení není při zpětném pohledu tak špatné. Několik herců jsem si postupně vážně oblíbila, ale co tady předváděli, na tom mi musel rozum stát. To bylo vážně tak smutné! Samozřejmě - scénář jim moc prostoru nedal, ty ploché dialogy prostě nestály za nic a byly strašně nudné. A děj byl pouze jednoduchý a klasický, všechna dramata už jsme viděli padesátkrát jinde, ale co se dá dělat. Moc dlouho to stejně nevydrželo.
A krátce ke kladům - noviny. Hlavní důvod, proč jsem se podívala alespoň na pár dílů bylo právě prostředí a podle mě z něj vytěžili tak akorát těch 30% ve všech zápletkách, které využily novinové atmosféry a neřešily stále znovu mezilidské vztahy.

30 %
83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Další česká blbost

Ani na tenhle seriál jsem se nevydržela dlouho dívat, po 20 minutách jsem toho měla plné zuby a musela jsem to rychle přepnout. Celou dobu se tam podle mě nic nedělo, hercům jsem jejich hraní vůbec nevěřila a celý ten děj se mi zdál kapánek přehnaný. Podle mě je to jen další česká blbost, Češi neumí točit filmy natož seriály, měli by to přenechat někomu kdo tomu rozumí a aspoň trošku to umí...

10 %
82 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
55 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Tak to vidím já...

Mezi původními českými seriály se skutečně blýská jak drahokam a docela jsem to i sledoval. Až později už mě i tohle přestalo bavit.

Prostředí je originálnější, než je tomu u konkurence běžné, ale i Redakce skončila jako nesmysl... Škoda, některé epizody měly i zajímavý děj. Další promarněná šance natočit něco chytrého a zábavného.

Zahození originálního prostředí a potenciálně zajímavých postav zamrzí.

50 %
78 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Lepší než RP, ale nic extra

Oběcně řečeno, novodobé české seriály, typu Ordinace nebo Rodinná, to je strašné. Mezi těmito klenoty vidím Redakci jako světlejší skvrnu na tmavém podkladu, bohužel ale ne natolik světlou, aby upoutala trvale můj zájem. Pár dílů byla fajn, Roman Zach vtipný a já to vidím průměrně.

50 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Redakce

Jako menšího mne tento seriál zaujal. Všechno v něm bylo tak krásně čisté, nablýskané... mělo to i happy-endy (tedy aspoň první série). Děj byl zábavný, neotřelý, prostředí také (nebo snad to nebyl první seriál z novinářského prostředí?), dialogy se mi zdály vtipné, občas až se skrytým významem...

Pak jsem ale vyrostl a z vychvalovaného dítka se stal tak trochu spratek. S odstupem času si uvědomuji, že to, co bylo dříve vtipné, je dnes bezduché, to co bylo neotřelé, je dnes pokulhávající. Happy-endy se změnily na nucené závěry, a i když pořád neoceňuji rozchod Veroniky a Lubora, tak mi přijde, že šlo o jeden z mála světlejších momentů seriálu.

Samozřejmě prostředí a děj v něm je značně idealizovaný. Skutečné noviny takto nefungují, ať už hledíme na "ranní porady", věčné pití kávy a minerálky v kuchyňce, přehrabování se v archivu, vztah šéfů v pracovní době a tak dále, a tak dále.

Co mi na snaze scénáristů vyloženě vadí, je snažit se udělat děj, za každou cenu. Díky tomu byla podle mého názoru obětován vztah Veroniky a Lubora, byl zde uveden příchod Hynka, vztah Anny a Lubora, byla vyšachována příjemná a sympatická Alice a nahrazená chladnou, až ledovou Kateřinou. A samozřejmě odchod charismatického Vincenta a nahrazení ho nudným a ospalým Ludvíkem bylo šlápnutí vedle jako hrom.

K hercům žádné velké výtky nemám. Potěšila mě dvojice Roman Zach a Pavla Ptáčková, kteří byli známí už z několika dřívějších seriálů (a v případě Pavly i pohádek), a mezi nimi to opravdu celou první a i část druhé řady jiskřilo. Jenže bohužel, nevím z jakého důvodu tato akvizice vyšuměla do ztracena, a proto závěrečná katarze působila kopanec do bolestivého žaludku.
Na druhou stranu, herci si seriál vyloženě užívají a nelze jim moc co vytknout. Snad jen Ireně Máchové, která zřejmě neprošla tolika rolemi, aby se dokázala úplně vžít do postavy (i když to možná bude i tím, že jí scénáristé napsali postavu poměrně nezajímavou a plochou) a Markétu Frösslovou, jejíž nepříjemný afektovaný hlas a snaha udělat ze sebe teenku, i když jí dávno nejsem, mě bude strašit po nocích ještě hodně dlouho. A samozřejmě nesmíme zapomenout na Jiřího Ployhara, představitele Mrázka, který prosvětlil celý seriál a přidal mu hodně plusových bodů.

Já osobně mám nejradši první sérii, po odchodu Alice mi zbytek seriálu přišel zbytečně natahovaný a uvadající. Když to ale shrnu, tak celkově jde o to lepší v dnešní české seriálové nabídce. Nemohu si stěžovat, a proto dávám to, co si seriál zaslouží - 50 %.

50 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Ruku na srdce

Nojo no, tak já se přiznám, že když to dávali poprvé, tak jsem to sledovala (au!). Teď když to vidím, skoro bych brečela:) no, mohli teda zopáknout něco lepšího, i když teď mě ani nenapadá, co by asi na nově mohli vyhrabat...

20 %
44 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

...

Seriál mě opravdu vůbec ničím nenadchl. Další trapná nepovedená kopie slavnějšího a možna i lepšího originálu. Snažil jsem se na seriál opravdu dívat, ale asi po necelé půl hodině jsem musel od televize utéct prot že mi to přišlo jako mučení. V seriálu bylo snad všechno špatně. Dialogy tak ty byly úplně hrozné a celkově byl seriál trapnej a strašně naivní. A takové seriály opravdu nemusím

10 %
36 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
73 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Vrrr

Nenávidím České seriály a tohle je jeden z důvodů proč. Jejich scény ze života jsou životu podobné asi jako já Pittovi a většina herců to svým výkonem taky nevytrhne...

40 %
36 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
82 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

:(

Redakce se mi zdá zajímevé prostředí pro seriál. Tím pro mě veškerá originalita seriálu končí. Nelíbí se mi, jak je seriál natočené, nelíbí se mi herci a jejich herecké výkony, nelíbí se mi jinak nic:(. Opravdu se mi v českém seriálu nelíbí zásah elitní policejní jednotky :).

Další seriál, na kterém se chtějí herci zviditelnit a televize si chce "nahrabat" :( Doufám, že už nebudou "přitáčet" nové díly :(. Ale jsou i horší seriály :)

P.S.: Tyto témata radši nechme Američanům (Dirt :) )

30 %
27 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
91 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Redakce

tak tenhle serial fakt nemusim podle me to byl docela solidni propadak !!!

10 %
15 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
62 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

Asi tak...

Nemůžu si pomoct, ale na Redakci jsem svého času dost ulítávala. Ačkoliv v ní je vidět všechno špatné, co si s sebou novácké seriály přináší, prostě jsem jsem si tak nějak zvykla a víceméně pravidelně každý nový díl očekávala. Charismatičtí herci (Matásek, Navrátil, Zach), nevynucované vtipy, zkrátka do pohody. Redakce přece jen byla o level výš než Ordinace a jí podobné.

60 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Nevím

Nevím a nechápu, proč to ta televize dělá. Ale tohle je další propadák z české tvorby televizních seriálů. Pointa sice dobrá zase z redakčního prostředí a novinářů, ale celkově nuda. Výkony herců slabé, dialogy místy nudné a zábava žádná. Snaha o řešení a zakomponování příběhů ze života. Člověk si spíše říkal, kdy už to skončí a nebo zda to má člověk přepnout. Vůbec se některým hercům divím, že roli vzali. Opravdu točení seriálů bychom měli přenechat jiným státům. Hrůza.

50 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé