plakát seriálu

Řeka

(The River)

Epizoda 1×08 – Černý had (Row, Row, Row Your Boat)
91 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Výprava se vydává na cestu zpátky. Emmet se sbližuje s Lincolnem, když se ho někdo pokusí zabít. Lincoln skočí ráně do cesty a zemře. Jahel přijde na způsob, jak ho oživit, ale přivolá tak ducha všech démonů.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Když se Emmet probudí, dojde k emotivnímu přivítání mezi ním a Tess. Magus se vrací domů.

Clark konečně dostane materiál pro svou show - rozhovor s Emmetem. Emmet říká, že v něm už zůstala jen ta část, která je spojená s Tess a Lincolnem. Chce jim vynahradit jeho věčnou absenci.

Emmet si jde promluvit s Lenou a omluvit se jí za jejího otce. Lena mu ukáže svou značku na krku, on jí ale říká, že je to jen mateřské znamínko. Když mu nevěří, Emmet jí řekne, že je lepší, když ho bude nenávidět.

Tess mluví s Clarkem. Říká mu, že už Emmeta nikdy neopustí. Konečně má zpět svou rodinu a nehodlá se jí vzdát. Clark vztekem/smutkem převrhne stůl.

Lincoln s Emmetem se usmiřují. Plánují si společné sbližovací dny. Když najednou Lincoln uvidí pistoli a skočí před Emmeta. Lincoln zemře.

Tess je v šoku. Říká, že neodjedou, dokud se někdo nepřizná. Clark konfrontuje Kurta o tom, že kdysi někomu volal a říkal, že Emmeta zabije. Kurt odevzdá Emmetovi svou pistoli s tím, že kdyby chtěl někoho mrtvého, ten člověk už mrtvý je.

Jahel řídí loď, když uslyší zvláštní zvuky z vysílačky. Jahel jim rozumí - je možnost přivést Lincolna zpět mezi živé. Jen je k tomu potřeba duch všech démonů - Boiúna. Emmet odmítá s tím, že je to příliš nebezpečné, ale Tess se domluví s Jahel, že do toho půjdou.

Jahel se opravdu podaří ducha vyvolat, a ten vrátí Lincolnovi život. Lincoln řekne, že ví, kdo ho zabil, a ukáže na Kurta. Ten stále zapírá, ale nikdo mu nevěří.

V jídelně si Lincoln dělá sendvič. Přijde tam Jonas a Lincoln mu řekl, že ví, že ho zabil on. Pak ho Lincoln vlastnoručně zabije.

Emmet má pořád podezření, že něco není v pořádku. Kouká na pásky, které posádka natočila při jeho hledání. Clark za ním přijde a maskuje, že chybí jedna část videí.

Lincoln přijde do kabiny za Kurtem. Ten pozná, že Lincoln není Lincoln. Ten na Kurta začne mluvit německy a začne s ním házet po zdech. Lena a Emmet na Lincolna nastraží léčku. Dají mu do pití něco, na co jsou démoni alergičtí, a tak Emmet pozná, že v těle jeho syna opravdu není Lincolnova duše. Přichází na řadu vymýtání.

Boiúna řekne Emmetovi, že za těch pár hodin, co je v těle jeho syna, ho zná lépe než on, jeho vlastní otec. Boiúna řekne Emmetovi, že Tess spala s Clarkem.

Kurt jim řekne, že je šance Lincolna zachránit. Jen on může ze sebe samého vymanit Boiúnu. Emmet k němu začne mluvit jako k synovi a doufá, že ho Lincoln slyší.

Zbývají pouhé dva kilometry k vesnici, k opuštění pralesa. Podle mapy by tam měli být, ale nikde nic. Řeka měni svůj tvar.. nikdy je nenechá odejít...

Hlavní postavy
Tess Cole
Lincoln Cole
Lena Landry
Clark Quietly
kapitán Kurt Brynildson
Emilio Valenzuela
Jahel Valenzuela
Andreus Jude 'A.J.' Poulain
Dr. Emmet Cole
Vedlejší postavy
malá Lena
osmiletý Lincoln
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevČerný had
Původní názevRow, Row, Row Your Boat
Rok natočení2012
Premiéra20. března 2012
Česká premiéra25. února 2013
Typ epizodyZávěr seriálu
Délka42 minut
Sledovanost premiéry3 990 000 diváků
Autoři profilu epizody