plakát seriálu

Řeka

(The River)

Epizoda 1×06 – Doktor Emmet Cole (Doctor Emmet Cole)
97 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Posádka najde Emmetův batoh. V něm je videokazeta z jeho poslední výpravy. Tess a Lincoln se dozvídají víc o tom, kam měl namířeno a co se s ním stalo. Stopy je dovedou až k opuštěné základně. Lena na sobě najde značku, která ji nějakým způsobem spojuje s Emmetovou výpravou.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Posádka je v pralese už měsíc. začíná na ně doléhat depka. Lena truchlí za svého tátu. Chce z lodi odejít, už pro ni nemá cenu pokračovat v pátrání. Lincoln plánuje, kde ji vysadí, Tess ale nechce nikam zajíždět, že by ztratili moc času. Lena je slyší a říká, že můžou jet napřed k vodopádům, že ona klidně počká.

Na cestě k vodopádům najde Jonas Emmetův nůž. Prohledávají vodu a najdou i jeho batoh. Uvnitř je jedna videokazeta.

Posádka vidí, že Emmet získal stopu na zdroj magie, který má být někde u vodopádů. Posílá Leně zprávu, ale přijde na to Ross a pohádá se s Emmetem, protože si řekli, že do toho rodinu nebudou zatahovat. Emmet říká, že Lena v tom je tak jako tak, protože je označená. Lena ani nikdo jiný netuší, co to znamená. Emmet na výpravu odchází bez Rosse.

Lena se přizná Jonasovi, že tu bóji, která navnadila všechny na hledání Emmeta, aktivovala ona sama přes satelit. Je jí líto, že všem dala naději, a oni se teď musí dívat, jak jejich známí umírají.

V kamerové místnosti si zbytek posádky prohlíží video s Emmetovou cestou k vodopádům. Emmet našel v noci na stromě opici staženou z kůže. To ho ale nezastrašilo a pokračoval dál. "Králíkovi" vyprávěl, jak se dostal ke své práci, jak je to s jeho rodinou a další osobní věci, Tess to musí všechno poslouchat.

Video ukáže, že Emmetův kameraman byl další noc stažený z kůže úplně stejně jako ta opice. "Králík" začíná vyšilovat. Emmet ztrácí klid, zacpe si uši a začíná pískat. Tak uklidní i "Králíka", i ducha.

"Králík" už to nevydrží a v noci uteče. Nechá Emmetovi pouze kamery, baterky a satelitní telefon. Emmet pokračuje v cestě se svým psem. Nemá filtr vody, takže do sebe dostává různé bakterie. Jeho stav se zhoršuje.

Lena na sobě hledá nějakou značku a objeví na krku symbol, který je stejný jako na Lincolnově přívěsku.

Emmet našel strom s mangy, ale spadl z něj a zlomil si kotník. Už je jasné, že se k vodopádům nedostane. Chce se alespoň dostat k řece a doufá, že tam bude nějaká vesnice. Po chvíli ale nemá už žádnou sílu. Nejedl, nemá energii. Přiběhne k němu jeho pes a Emmet se rozhodne obětovat ho za své přežití. Nedokáže ho ale zabít.

Přichází opět pískací duch. Emmet už ale nemá sílu pískat zpět, aby ho zahnal. Pak se ale na kameře objeví domorodci, kteří ducha odeženou a vezmou Emmeta k sobě. Pak ho odnesou k nějaké neznámé základně. Kazeta končí.

Posádka se okamžitě vydá na cestu. Lena se rozhodne jít s nimi. V pralese natrefí na Emmetova psa, který je dovede k základně. Ta je ale opuštěná.

Hlavní postavy
Tess Cole
Lincoln Cole
Lena Landry
Clark Quietly
kapitán Kurt Brynildson
Emilio Valenzuela
Jahel Valenzuela
Andreus Jude 'A.J.' Poulain
Dr. Emmet Cole
Vedlejší postavy
Rosetta 'Králík' Fischer
Manny Centeno
Russ Landry
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevDoktor Emmet Cole
Původní názevDoctor Emmet Cole
Rok natočení2012
Premiéra6. března 2012
Česká premiéra11. února 2013
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka42 minut
Sledovanost premiéry4 210 000 diváků
Autoři profilu epizody