plakát seriálu

Řeka

(The River)

Epizoda 1×07 – Experiment (The Experiment)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Základna, kterou posádka nalezla podle Emmetova posledního videa, vypadá opuštěná... dokud na skupinku nezačnou útočit desítky zombíků. Tess s Lincolnem na základně naleznou něco, v co už skoro nedoufali..

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Posádka jde prozkoumat opuštěnou základnu. Na první pohled to vypadá, že tam již opravdu nikdo není. Chodby jsou špinavé, jsou tam rozházené věci a elektrika nefunguje.

Všichni ale uslyší hudbu. Jdou za zdrojem a přijdou do jednoho pokoje, kde je zapnuté rádio. Někdo ho musel pustit. Na zemi jsou krvavé otisky nohou.

Ve vedlejší místnosti najdou spoustu shnilého jídla a Emmetův klobouk. Následně odkryjí místnost plnou mrtvých těl. Emmet mezi nimi není.

Kurt prozkoumává další místnosti. V jedné z nich zvoní telefon. Někdo je v koupelně. Když si ostatní všimnou, že Kurt a AJ chybí, jdou je hledat.

Posádka objeví zavražděného člena kmene, který zachránil Emmeta. Má na sobě stejný symbol, jako Lena a jako má Lincoln talisman.

Kurt objeví v koupelně "Králíka". Ta je v šoku a říká, že si pro ni jdou. Opravdu, chodby se začínají plnit. Posádka s "Králíkem" jsou uvězněni v místnosti, na kterou ze všech stran útočí zombie. Sice se dají zabít střelou do hlavy, ale Kurt nemá na všechny dostatek nábojů.

Lena rozchodí počítač v místnosti, kde uvidí pitvu člena kmene. Dáma z ochranky operaci přeruší, dojde k nehodě a virus unikne. Všichni se změní v zombie.

AJ konfrontuje Kurta. Viděl u něj fotku se ženou, která byla i na videu. Kurt mu nic neřekne. Tess si všimne naproti přes ulici zrcátka. Někdo jim signalizuje. Tess je přesvědčená, že je to Emmet.

"Králík" jim řekne, že pod budovou vedou tunely. Celá skupina se vydává dolů, tam jsou ale také spící zombie. Kurt mezi nimi pozná i svou snoubenku.

Když všichni přijdou do ošetřovny, uvidí, že signál pocházel ze závěsných zrcátek. Tess si uvědomí, že Emmet je asi opravdu mrtvý.

Pak ale Lincoln zpozoruje vážku, která je dovede nahoru na střechu. V jedné z místností najdou Emmeta v mega hmyzí kukle. Tess ho z tama dostane, ale v tu chvíli se začnou zombíci probouzet. Všem se ale podaří utéct na loď.

Emmet má slabý pulz, ale žije. Lincoln s Lenou se už těší zpátky domů. Lincoln se přizná Leně, že v Chicagu s někým chodí.

Tess řekne "Králíkovi", že by bylo nejlepší, kdyby si v další vesnici raději našla další odvoz sama. "Králík" zůstává nahoře na lodi, když na ni zezadu něco skočí a zabije ji. Nikdo to neviděl.

Kurt si v kamerové místnosti všimne, že "Králík" leží mrtvá na palubě. Všichni začnou panikařit a zamknou se v různých místnostech. Kurt stojí naproti své snoubence, kterou nakonec zabije. Ta na lodi ale nebyla sama. Druhý zombie zaútočí na Tess. Než jí ale stihne ublížit, Emmet ho zastřelí. Je vzůru.

Hlavní postavy
Tess Cole
Lincoln Cole
Lena Landry
Clark Quietly
kapitán Kurt Brynildson
Emilio Valenzuela
Jahel Valenzuela
Andreus Jude 'A.J.' Poulain
Dr. Emmet Cole
Vedlejší postavy
Rosetta 'Králík' Fischer
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevExperiment
Původní názevThe Experiment
Rok natočení2012
Premiéra13. března 2012
Česká premiéra18. února 2013
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka42 minut
Sledovanost premiéry4 090 000 diváků
Autoři profilu epizody