plakát seriálu

Řeka

(The River)

Epizoda 1×02 – Medvídek (Marbeley)
92 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Duch Emmeta vstoupí do Jahel. Posádka se ho vydá hledat do pralesa, kde objeví dva hřbitovy, jeden normální a jeden spirituální. Jak brzy zjistí, oba spolu souvisí.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Posádka má k dispozici víc jak sto nahrávek od Emmeta, ale neví, jak je seřadit. Lena má nápad. Emmet ji řekl, že má škaredou vyrážku. Podle toho, jak tedy na videu jeho ruka vypadá, můžou určit přibložnou chronologii.

Do Jahel, dcery lodního mechanika, se v noci vtělí Emmet. Jde za Tess a říká jí, že tam neměla chodit a že ho mají ve své moci. Radí jí, aby odjeli, dokud je čas.

Posádka se z lodě vydává na pevninu. Po cestě objeví hřbitov z 19. století. Najednou uslyší zvuky a vydávají se k nim. Najdou něco, co vypadá jako dítě. Je to ale opice s hlavou panenky. Posádka se rozhlédne kolem a objeví stovky panenek na "stromech duchů", je to další hřbitov. Lincoln tam najde svého medvěda, kterého v dětství nespouštěl s rukou.

Na noc se utáboří u panenek. Lincoln si promluví s Lenou o tom, proč asi Emmet komunikoval s ní a ne se svým vlastním synem. Uprostřed noci se panenky začnou houpat a něco vytáhne Lincolna ze stanu. Všichni jsou vyděšení a rozhodnou se ihned pokračovat v cestě.

Po cestě něco začne tahat Tess do vodyl Musí ji vytahovat všichni chlapi, aby se neutopila. Lena pak vypráví příhodu, kterou slyšela od Emmeta. Je o dívce, která se utopila, a její duch je stále tady. Místní ji nosí dárky, aby je nechala být.

Kent si všimne, že Lincoln vzal svého medvěda a donutí ho, aby ho vrátil na hřbitov. Medvěd ovšem ze stromu stále padá. Duchové se naštvou a hodí po posádce panenky. Když se Tess zeptá, co po nich chce, jedna panenka otevře oči a řekne "maminku".

Všichni utíkají, nakonec ale doběhnou zptáky ke stromu s panenkami. Všimnou si, že Tess chybí. Běží zpátky a vidí, jak ji něco táhne pod hladinu. Skočí do vody, ale nemůžou ji najít.

Lincoln se vrací na první hřbitov s náhrobky. Vykopou matku utonulé dívky a hodí ji do řeky. Tess se však stále neobjevuje. Lincoln truchlí, že ztratil oba rodiče. Najednou se z hrobu matky dívky začne sápat Tess. Je v pořádku.

Lincoln jde za Jahel. Mluví s ní jako se svým otcem a říká, že pokud v ní ještě stále je, ať mu dá znamení, a že Lincoln ho najde. Z Jahel vyletí vážka. Ta už je sama sebou a omlouvá se, že ho nedokázala déle udržet.

Flashbacky nás zavedou do ledna 1989, kdy Emmet jdá malému Lincolnovi přívěsek se symbolem, který je určen pro dítě, které je dostatečně silné. Když Emmet natáčí malou Lenu a Lincolna, všimne si stejného symbolu na Lenině krku.

Hlavní postavy
Tess Cole
Lincoln Cole
Lena Landry
Clark Quietly
kapitán Kurt Brynildson
Emilio Valenzuela
Jahel Valenzuela
Andreus Jude 'A.J.' Poulain
Dr. Emmet Cole
Vedlejší postavy
osmiletý Lincoln
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevMedvídek
Původní názevMarbeley
Rok natočení2012
Premiéra7. února 2012
Česká premiéra14. ledna 2013
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka44 minut
Sledovanost premiéry7 590 000 diváků
Autoři profilu epizody