Řekni, kdo tě zabil

Řekni, kdo tě zabil (Pushing Daisies) — 2. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Holoubek

Emerson, Ned a Chuck se zabývají případem pilota, který narazil se svým letadlem do budovy. Do toho se připlete záhada s ukradenými šperky a zmizelým vězněm.

Když byl Ned malý, neměl ve škole kamarády. Jeho psovi Digbymu se po něm stýskalo, a tak se vydal na cestu. Dokázal, že láska zdolá každou překážku. Oba si ale vzpomněli na hranice svého přátelství – nemohou se dotknout.

Ned přichází k Chuckie, je popíchaný od včel. Má pro ni dárek, včelí úly na střeše. Chuckie peče pro tety další náladu povznášející koláč, když do okna narazí holub a zemře. Vezme ho do ruky a snaží se zjistit, jestli je opravdu mrtvý. Ned se ho omylem dotkne a holub znova ožije. Ned a Emerson se nervózně koukají na hodinky a obávají se, kdo zemře místo holuba.

Olive by chtěla holuba vzít tetám, protože jsou prý chovatelky ptáků. Po minutě spadne z nebe jiný mrtvý pták. Pak je vyruší práškovací letadlo, které narazí do budovy. Pilot je na místě mrtvý. Jdou se podívat do bytu, který patří Conradu Finchovi. Ten není zraněný. Chuckie uhýbá lékařům a nešťastně zakopne. Ned ji zachytit nemůže, naštěstí tu je pan Finch. Ned žárlí a chce toto místo co nejrychleji opustit. Chuckie v bytě zůstává.

Už 17 minut po nehodě pojišťovna odmítá vyplatit životní pojistku pilota, což odůvodňuje jeho údajnou sebevraždou. Pilotova žena nevěří, že spáchal sebevraždu, a Emerson se nabízí, že jí pomůže. Ned oživí pilota, který tvrdí, že mu někdo skočil do letadla. Prý to byl nějaký muž ve vězeňském mundůru a letadlo unesli.

Olive přichází k tetičkám s koláčem, holubem a s odhodláním odhalit Chuckie. Tetičky zjistí, že holub je poštovní. Olive jim nabídne, že si můžou udělat výlet do Ráje koláčů, ale tetičky moc nadšené nejsou. Ned a Emerson jsou zpět v bytě; Chuckie ani Conrad tam nejsou. Otevřou truhlu, která slouží jako konferenční stolek, a v ní najdou mrtvolu. Je to pravý majitel bytu. Chuckie s falešným Conradem jsou mezitím v Ráji koláčů. Conrad vyzvídá, zda je Ned její přítel...

Zajímavosti

Koho Ned oživil více z této kategorie

- holoubka
- Bradan Caden - pilot práškovacího letadla (53 let, 21 týdnů, 4 dní, 6 hodin a 19 minut)
- Conrad Fitch (majitel bytu)
- Jackson Lucas (zloděj diamantů)

Narážky na další seriály

Mrtví jako já

Skartovačka a nepozornost je podle Fullera zřejmě velice nebezpečná kombinace. "Lefty Lem" tak přijde o ruku, stejně jako George v epizodě 2x01 seriálu "Mrtví jako já" o prst.

HUDBA V EPIZODĚ

Birdhouse In Your Soul (They Might be Giants)

Olive a teta Vivian si zpívají v autě, když sledují letícího holuba.

PROMO K EPIZODĚ

Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Česká premiéra
  • Rok natočení
  • Délka epizody
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Fruiko
aaime