Řekni, kdo tě zabil

Řekni, kdo tě zabil (Pushing Daisies) — 2. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Žokej

Je Halloween. Ned vzpomíná na svého otce, který ho opustil, když byl malý.

Mezitím je ušlapán koněm bývalý žokej, Olivin známý, a Olive, která byla kdysi také žokejkou se bojí o svůj život. Najme si Emersona, aby tuto vraždu vyřešil.

Když byl Ned malý, otec mu nikdy neposlal žádný dopis. Až na Halloween dostal předtištěnou kartičku, že se otec stěhuje. Potají se vydal do jeho nového domu, ale zjistil, že tam žije i s novou ženou a dvěma dětmi.

V Ráji koláčů Chuckie vyvěšuje výzdobu na Halloween, i když jí Olive říká, že Ned Halloween nemá vůbec rád. Olive navíc tvrdí, že ví, že Chuckie fingovala svou vlastní smrt. Přichází Ned a je z výzdoby mírně zaskočený.

Když Olive zjistí, že místního podkováře jménem Lucas Švec ušlapal kůň, najímá si Emersona, protože se domnívá, že Lucas byl zavražděn. Poté, co ho Ned oživí, mu Lucas řekne, že ho zabil John Joseph Jacobs a že bude vraždit znovu. Jenže Jacobs zemřel už před sedmi lety. Dále se zjistí, že Lucas byl žokej. A Olive bývala také žokejka. Spolu s dalšími dvěma žokeji s Jacobsem závodili ve velmi důležitém závodě, v závodě století, a Jacobs v něm upadl a zemřel – další čtyři závodníci ho ušlapali. Olive tenkrát závod vyhrála. Jacobs se nejspíš chystá zabít všechny své spolusoutěžící. Olive říká Emersonovi, že ví o baru, kde se scházejí ostatní ohrožení žokejové.

Ned se jde podívat do stájí, jestli tam pachatel nezanechal nějaké stopy. Chuckie by ráda šla také, ale Ned chce, aby šla s Emersonem. Potřebuje si vyřídit nějaké svoje záležitosti. Emerson s Olive jdou do baru, kde se setkávají se dvěma dalšími žokeji. Dozvědí se, že Jacobsova hrobka je otevřená.

Emerson jde otevřít Jacobsovu rakev. Najde tam pouze kostru koně, ale bez nohou. Jacobsova matka ukazuje Emersonovi, Chuckie a Olive Jacobsův popel a říká, že do jeho hrobky tajně pohřbila jeho koně Zlatokopa. Zdá se ale, že je někdo sleduje malým okýnkem ze sklepa.

Zajímavosti

Koho Ned oživil více z této kategorie

- Lukas Shoemaker - podkovář a bývalý žokej (45 let 3 týdny 4 dny 4 hodiny)
- Pinky McCoy - barman a bývalý žokej

PROMO K EPIZODĚ

Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Česká premiéra
  • Rok natočení
  • Délka epizody
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Fruiko
aaime
Sajgon