plakát seriálu

Řekni, kdo tě zabil

(Pushing Daisies)

Zajímavosti ze seriálu
Jim Dale, který dělá v seriálu vypravěče, je v USA známý také tím, že nahrál čtenou verzi Harryho Pottera (samozřejmě také jako vypravěč).
Anna Friel, představitelka Chuck, je u nás spíše známá jako představitelka Čachtické paní z filmu Juraje Jakubiska, Bathory.
Seriál měl být původně spin-offem k seriálu Mrtví jako já, ale nakonec mu byla ponechána větší volnost.
Britská herečka Anna Friel, představitelka Chuck, používá během seriálu americký přízvuk. Její matka řekla, že to nemůže snést.
Název seriálu je americkým slangovým výrazem pro to, když je někdo mrtvý. Pushing daisies - vytlačovat sedmikrásky - znamená, že když je někdo pohřben, "vytlačuje sedmikrásky na povrch".
Bryan Fuller napsal postavu Neda přímo pro Lee Pace, ale jeho agenti to zamítli. Fuller poté nabídl roli Adamu Brodymu, který ji odmítl, protože po ukončení O.C. již v seriálu účinkovat nechtěl. Nakonec manažer Lee Pace obešel jeho agenty a řekl mu, že by si měl přečíst scénář k pilotu. Lee tak učinil a roli přijal.
Kristin Chenoweth, která hraje postavu Olive Snook, nazpívala všechny písně sama. V současnosti účinkuje na Broadwayi a vydala již několik alb.
Seriál je založen na původní zamítnuté zápletce k seriálu Dead Like Me, kde postava Ellen Muth není schopna sebrat žádnou duši, protože je někdo oživuje dotekem.