Plakát

Richard Hammond: Dobrodružství v džungli

(Richard Hammond's Jungle Quest)

Už od svých osmi let Richard Hammond toužil fotografovat divokou přírodu Amazonského deštného pralesa v Jižní Americe. Tento sen se mu ale více jak třicet pět let nepodařilo splnit - až do teď. V hlubinách džungle, podél řeky Amazonky se Richard pokouší fotografovat tvory, kterými byl... [více]

2015 | Velká Británie | 44 minut | Sky One | Dokument / RealityTV / Naučný | 2 epizody | status: ukončeno v roce 2015
Poslední odvysílaná v ČR

1×02 – Druhá část

(premiéra 8. 10. 2016 – před 5 lety)
závěr seriálu
Poslední odvysílaná

1×02 – Richard Hammond's Jungle Quest Part 2

(premiéra 23. 9. 2015 – před 6 lety)
závěr seriálu

Richard Hammond: Dobrodružství v džungli – O čem to je

Už od svých osmi let Richard Hammond toužil fotografovat divokou přírodu Amazonského deštného pralesa v Jižní Americe. Tento sen se mu ale více jak třicet pět let nepodařilo splnit - až do teď. V hlubinách džungle, podél řeky Amazonky se Richard pokouší fotografovat tvory, kterými byl uchvácen už před tolika lety.
Během cesty ho čeká jedinečné setkání s delfínovcem amazonským i záchrana lenochoda, což ale v pralese, kde panují vysoké teploty, vlhkost i přívalové deště, není žádná legrace. Richard se krom toho bude muset postavit svým fóbiím, když se setká tváří v tvář s obrovskými pavouky, pocítí hněv jedovatých mravenců Paraponera clavata a překoná strach z výšek.
Odhaduje se, že od doby, kdy osmiletý Richard poprvé snil o návštěvě Amazonie, zmizelo v Jižní Americe přibližně 20% deštných pralesů. Aby inspiroval další generaci k ochraně tohoto unikátního ekosystému, plánuje Hammond doma v Británii své fotografie vystavit pro místní školáky, což je ušlechtilé, ovšem vzhledem k tomu, že Richardovi v cestě stojí počasí, nedostatek času i příležitostí k fotografování, dokáže svůj úkol splnit?

Info box
Stanice

Sky One

Délka

44 minut

Žánr

Dokument
RealityTV
Naučný
Minisérie

Země původu

Velká Británie

Roky vysílání

2015

První vysílání

16. září 2015

Ukončení seriálu

23. září 2015

Odkazy

Oficiální stránky