plakát seriálu

Rizzoli & Isles: Vraždy na pitevně

(Rizzoli & Isles)

Epizoda 2×06 – Rebel s příčinou (Rebel Without a Pause)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Jane a Maura vyšetřují případ zastřeleného muže během přehrávání naživo známé historické bitvy. Po vyloučení nehody ze strany kolegů, kteří měli všichni repliku zbraní, musí najít střelce. Maura se také připravuje na návštěvu své věčně zaneprázdněné matky.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Ta přijede o den dříve, ale s pomocí zvládne Maura večeři připravit. Matka se ale chová odtažitě a odmítne naplánované přespání v domě své dcery. Navíc jí po slíbení není schopná zapsat na seznam návštěvníků galerie. Maura se tam díky Jane, která ukázala svůj odznak, dostane. Jane pak mezi čtyřma očima Mauřiné matce řekne, aby tak svou dceru nezraňovala. Nakonec se proto ještě druhý den přijde nečekaně do baru rozloučit.
Zjistí se, že kulka se odrazila od kanónu, čili zabitý muž nebyl cílem. Střelec si také vezme na mušku jeden obchod a zabije dalšího člověka. Tým vyrazí na rozloučení se zesnulým a Jane si včas všimne muže v autě a varuje před střelbou. Očitá svědkyně vypoví, že auto bylo bílé a to tým zavede na stopu Kathleen, která je vykáže pryč, protože jim nemusí na nic odpovídat. Kathleen byla znásilněna profesore Cravitzem, jenže nikdy nebyl zatknut. Kathleen se ke všemu přizná, jenže je podezřelé, že tak rychle. Kathleen se totiž narodil syn, který vyrůstal v přesvědčení, že je jeho sestra a když odhalil pravdu, rozhodl se pro pomstu. Kluk je chycen dřív, než stačí na přednášce profesora zabít.
Korsak se bojí, že má něco se srdcem, a tak pokračuje ve své zdravé stravě. Maura, když vidí, čím se živí, mu poví, že konzumuju moc vlákniny, tudíž má v sobě hodně plynu a to způsobuje onu těžkost na srdci.

Zajímavosti k epizoděvložit další zajímavost
Na konci epizody sedí Maura a Jane se svými matkami v baru a vedlejšímu stolu jsou přineseny milkshaky a začne probíhat debata, že by si je taky daly. Zhruba po minutě, při posledním záběru, vidíme onen stůl, který je úplně prázdný.
Hlášky z epizodyvložit další hlášku
(Jane se kouká v televizi na zápas.)
Jane: (zařve) Ne! Hoď to na druhou! No tak!
Maura: Proč křičíš? Výsledek stejně nemůžeš změnit.
Jane: Vážně? Ježiši, myslela jsem, že jo.
Hlavní postavy
Jane Rizzoli
Maura Isles
Detective Vince Korsak
Detective Barry Frost
Frankie Rizzoli Jr.
Angela Rizzoli
Vedlejší postavy
profesor Dwayne Cravitz
britský kapitán
Ben Dunn
Tom Martin
Constance Isles
paní Dunn
Kathleen Dunn
Maggie McGee
Lieutenant Sean Cavanaugh
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevRebel s příčinou
Původní názevRebel Without a Pause
Rok natočení2011
Premiéra15. srpna 2011
Česká premiéra3. ledna 2013
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka42 minut
Sledovanost premiéry6 742 000 diváků
Autoři profilu epizody