plakát seriálu

Robin Hood (1984)

(Robin of Sherwood)

Názory uživatelů

Vzpomínka na mládí

Na tento seriál jsem poprve koukala ještě na staré černobílé televizi, a v polštině :-) Na společnou televizní anténu jsme v 80. letech chytali nějakou polskou stanici a pak ještě ZDF tehdejšího ošklivého Západního Německa. Pak ho dávali i v české televizi, a to už jsem ho viděla barevně, mezitím rodiče upgradovali televizi na novou verzi :-) Ráda bych ho po letech zas viděla, myslím, že na kvalitě nic neztratil. První série s Michaelem Praedem se mi líbila víc než druhá, přece jen mladý Connery nemá charisma svého otce.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

To už je let

Tedy, to už je let, co jsem tento seriál, ještě jako malá-mladá holka, sledovala a netrpělivě čekala na každý nový díl. Milovala jsem Michaela Praeda v roli Robina (moje první platonická láska :D) a dost mě bavil Clive Mantle coby Malý John. Asi budu muset po letech zkusit sehnat všechny díly a znovu zkouknout. Mám zkrátka na tento seriál moc pěkné vzpomínky.
85%

80 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Možná první seriál?

Robin Hood byl možná úplně první seriál, jejž jsem ve svém životě sledoval. Když jsem se dostal na profil tohoto seriálu, úplně mě zachvátila nostalgie. Bylo to určitě ve školce, kdy jsem jej sledoval, a pak jsme si s kamarády hráli na celou Robinovu partu. Dokonce jsem se učil jednotlivé hlášky ze seriálu a bavil tím rodinu. Tady nemohu hodnotit méně než plným počtem bez ohledu na to, že dnes bych ten seriál třeba hodnotil jinak.

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Zbojník z Sherwoodu

Britský 24. dílný seriál. Robin z Loxley jako ochránce prostého lidu v Anglii 12. století proti zvůli šlechty a bez krále Richarda Lví srdce jenž právě válčí na křížové výpravě.Výpravný televizní seriál který ve větším rozsahu popisuje dobrodružství tohoto legendárního hrdiny. A tak se zde setkáme s baronem de Belem, který se zabývá černou magii. V jiném díle zase s mečem zvaným Albion a "bratrem" slavného Excaliburu. Jsou zde i tajemní Templáři.Každý díl je sice uzavřenou epizodou ale lehkým přesahem do dalšího děje což mu dodává na napětí.Navíc se tvůrci vyvarovali přílišné krvelačnosti scén takže dílo nepůsobí morbidně.Mýty a legendy ožívají na půdorysu krále zbojníků

60 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Je to fakt dávno

Tento seriál je pro mnohé z nás téměř kultovním.Po letech jsem si ho sehnal a za sebe můžu říct,že neztratil nic ze svého původního tajemna a kouzla,podmanivá hudba dokresluje atmosféru...Jsem zvědav,co na to řekne můj syn,já byl tehdy v jeho věku.

100 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Nejlepší zpracován Robina Hooda

Zatím jsem viděl první dvě série s Praedem, a obzvlášť ta druhá byla fakt výtečná. Působivá, temná atmosféra, úchvatná hudba (Clannad), zapojení magie, skvělé příběhy (hlavně mé oblíbené Waylandovy meče) i obsazení, exteriéry i interiéry, výprava... A co se týče žánru je to navíc čistokrevná fantasy. Tohle zpracování je prostě jasně a bez debat nejlepší, o tom se nehodlám nijak hádat. Je to nesmírně působivé a strhující a mám dojem, že dnes je to navíc působivější víc, než v době vzniku. Timhle se Angličani fakt vytáhli. Úžasné zpracování. Pravděpodobně ho tady už nikdo nikdy nezopakuje a nic mě nemrzí víc. Kolega Lima mi vlastně mluví z duše, pod jeho komentář bych se s chutí rád podepsal. Až se stydím, že mě kdysi, když mi bylo asi osm, strašně bavila ta nová verze z roku 2006. 85%.

80 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí