plakát seriálu

Robin Hood

(Robin Hood)

Epizoda 3×04 – Otcovy hříchy (Sins of the Father)
97 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Gisborne se ještě nevrátil do Nottinghamu. Chamtivý Šerif mezitím lační po větším bohatství a najímá nového výběrčího daní – Rufuse Ruthlesse, který přijíždí i se svým synem Edmundem. Ti jsou svědky toho, jak Robin s ostatními napadli Šerifovy muže.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Gisborne se ještě nevrátil do Nottinghamu. Chamtivý Šerif mezitím lační po větším bohatství a najímá nového výběrčího daní – Rufuse Ruthlesse, který přijíždí i se svým synem Edmundem. Ty jsou svědky toho, jak Robin s ostatními napadli Šerifovi muže.

Tak, aby dostál své pověsti drsného muže, vtrhne Rufus do Loxley a zdemoluje rodině Kate hrnčířské výrobky a pec. Kate se brání a je přinucena dělat násilnému Rufusovi společnost v panství Loxsley - v jeho novém domě. Much a Robin ji zachrání, ale zároveň docílí toho, že se z Kate stane také psanec.

Robin rozhodne, že musí Rufuse unést, přesto jejich léčka nejde podle plánu. Kate a Allan jsou chyceni Rufusem, ale Robin zase zajme Edmunda. Rufus požaduje, aby mu byl jeho syn vrácen do poledne, pokud se tak stane Kate a Allan možná přežijou.

Mezitím jsou Kate a Allan drženi jako vězni v obchodě řezníka – o kterém Rufus tvrdí, že je jeho. Robin prohledává panství Loxley, zatímco Tuck vyslýchá Edmunda. Díky háku na maso si Malý John vzpomene odkud Rufuse zná.

Rufus přinutí Scropa – pokladníka Šerifa, aby tajně pracoval pro něj. Ten přesvědčí Šerifa, aby poskytl vojáky hraběti z Northumberlandu, tím Rufusovi umožnil vyplenit pokladnu. Když Šerif zjistí, že byl okraden, bez mrknutí oka zabije Scopa a vydá se do řezníkova obchodu.

Mezitím, opět v lese, Edmund vysvětluje Tuckovi, že Rufusův otec byl zabit Šerifem a prozradí, že obchod řezníka je otcova skrýš – kde drží Kate a Allana.

Následně vznikne konflikt mezi Robinem a jeho gangem, Šerifem, Rufusem a Edmundem – a bude odhalena hrozná pravda.

Hlavní postavy
Robin Hood
šerif z Nottinghamu
Malý John
Allan A Dale
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Informace k epizoděIMDb
Český názevOtcovy hříchy
Původní názevSins of the Father
Rok natočení2009
Premiéra18. dubna 2009
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody