plakát seriálu

Robin Hood

(Robin Hood)

Epizoda 3×02 – Příčina a následek (Cause and Effect)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Šerif souhlasí s tím, že prodá všechny místní muže Finnovi, právoplatnému Králi Irska, který chce osvobodit svou zemi...

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Šerif souhlasí s tím, že prodá všechny místní muže Finnovi, právoplatnému Králi Irska, který chce osvobodit svou zemi.

Kate je bojechtivá vesnická dívka, která se snaží zachránit svého mladšího bratra, Matthewa, od branné povinnosti, kterou nařídil Šerif. Ale Gisborne přesto jejího bratra chytí. Teď je sama v ohrožení, ale podaří se jí utéct.

Kate se připojí k psancům, kteří se snaží, ale selžou při záchraně odvedenců. Robin je chycen, spoután a odveden do hradu. Doufajíc, že jeho identita zůstane neodhalena. Tuck převezme velení a usoudí, že nejlepší bude nastražit léčku až bude Robin převážen.

Kate se nicméně vplíží do hradu, ale je odhalena Gisbornem, který jí řekne, že jejího bratra pověsí. Aby ho zachránila, řekne Gisbornovi, že Robin je mezi odvedenými.

Robin vede vesničany do boje za jejich svobodu, ale jsou lapeni. Gisborne zabije bratra Kate a jde po Robinovi, je ale zadržen Šerifem, který chce aby trpěl pomalou smrtí a zavře ho v "sejfu".

Finn je Robinem ohromen a chce připojit své síly proti Princi Johnovi. Robin nabídku odmítne, ale Finn se ho stále snaží přesvědčit, je ale zrazen svým bratrem Tiernanen.

Kate řekne psancům o Robinovi a neochotně si uvědomí, že mu musí pomoc.

Šerif a Tiernan odjíždí s transportem odvedenců na pobřeží. Mezitím v žaláři, ukáže myška Robinovi uvolněný kámen, který on a Finn vysunou a uprchnou. Spěchají na cestu k pobřeží zachránit odvedené, kde mezitím ostatní z gangu spustí útok. Gisborne a Šerif se setkají s muži Prince Johna, kteří očekávají poplatek. Místo toho jim Šerif předhodí Gisborna.

Kate splatí Robinovi dluh a už ho nikdy nechce vidět. Robin oznámí, že nadešel den, kdy musí bojovat proti nespravedlnosti v Anglii.

Hlášky z epizodyvložit další hlášku
(Robin je spoutaný v řetězech ve vězení, přijde za ním Finn.)
Robin: Návštěva, jo? Nepotřesu ti rukou, jestli ti to nevadí.
Much: Neboj se, my se o tebe postaráme.
Kate: Umím se o sebe postarat sama.
Allan: (vysmívá se mu) Co to děláš?
Much: Zavři klapačku, Allane. Prostě... mlč.
Hlavní postavy
Robin Hood
Guy z Gisbornu
šerif z Nottinghamu
Malý John
Allan A Dale
Vedlejší postavy
Sergeant
First Sheriff's Man
Režie
Scénář
Informace k epizoděIMDb
Český názevPříčina a následek
Původní názevCause and Effect
Rok natočení2009
Premiéra4. dubna 2009
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody