plakát seriálu

Robin Hood

(Robin Hood)

Epizoda 3×01 – Úplné zatmění (Total Eclipse)
97 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Psanci se vrátí ze Svaté země a Robin se rozejde s gangem – jediné, co chce je pomstít smrt Marian...

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Robin sám spěchá do panství v Locksley, aby čelil Gisbornovi – epická bitva může začít. Psanci dorazí, když Gisborne shazuje Robina ze srázu do řeky.

Sir Jasper přijíždí do hradu se zprávou od Prince Johna. Obviňuje Šerifa za zpackání atentátu a požaduje 1 000 korun měsíčně a tělo Robina Hooda, právě když vstoupí Gisborne a oznamuje, že Robina zabil.

Mnich Tuck zachrání Robina z řeky. Robin se snaží odejít, ale Tuck ho srazí a sváže, trvá na tom, že si musí odpočinout. Robinovi pak říká, že je poslední nadějí Anglie.

Šerif pošle Gisborna do Locksley, ale Sir Jasper navrhne, že by raději měli najít lup Robina Hooda. Mučí Muche, který je nakonec dovede k vymyšlenému lupu. Naštěstí se objeví Malý John a Allan a zachrání ho přímo pod nosem samotného Šerifa.

Tuck Robinovi ukáže, jak moc ho lidé potřebují, ale Robina nezajímá nic jiného než pomsta – i když to znamená, že by sám měl zemřít. Tuck potřebuje nový plán. Musí vymyslet rázný čin a vše tím riskovat.
Gisbornovi tedy řekne, že Hoodovo tělo je pohřbeno na Křižovatce Mrtvého muže, zatímco ostatním z Robinova gangu řekne, že Robin žije a setká se s nimi na tom samém místě. Tuck sleduje, v utajení, jak je Gisborne zatýká.

Robin si uvědomí, že se opět musí stát "Robinem Hoodem". Musí zachránit své muže. Naštěstí má Tuck výborný plán a s pomocí zatmění slunce Robin své muže zachrání. Poté se utká s Gisbornem, ale místo aby ho zabil si uvědomí, že je pro něj mnohem větším potrestáním nechat ho žít v utrpení ("pekle").

Hlášky z epizodyvložit další hlášku
(Tuck praští Robina a omráčí ho.)
bratr Tuck: Odpočívej v pokoji, můj synu.
Hlavní postavy
Robin Hood
Guy z Gisbornu
šerif z Nottinghamu
Malý John
Allan A Dale
Vedlejší postavy
Jasper
Younger Guard
Režie
Scénář
Informace k epizoděIMDb
Český názevÚplné zatmění
Původní názevTotal Eclipse
Rok natočení2009
Premiéra28. března 2009
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody