plakát seriálu

Robin Hood

(Robin Hood)

Názory uživatelů

Pohodička

Pri tomto seriály je jasne vidieť že sa delia diváci na 2 tábory a to fanúšici a diváci ktorý nechápu ako to môže niekto pozerať. Ani neviem ako je to možne ale seriál ma zo začiatku celkom chytil, dosť na to pozrieť si ďalšiu časť, ďalšiu sériu. Konečne to bolo zaujímavé až na samotnom konci seriálu, Guy a Robin a ich "spojenectvo" bolo konečne niečo prečo prečo sa oplatí na to pozerať. Šerif mi prišiel ako úplny tupec, celá to vec s Marian bola trochu nuda a Robinovi priatelia boli v pohode, občas bola aj trocha humoru, trochu akcie a dokopy to bolo celkom príjemný celok. Seriál som videla už dávnejšie ale určite si dám v buducnosti repete. Stoji to za to :)
Dávam 90% kvôli trochu otravnej Marian .

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk
Rem
25. července 2012

Bohatým bere a na žánr....

Tak tenhle seriál, když přišel na naše české obrazovky, mě nesmírně zklamal. Nevěděla jsem jestli se smát nebo plakat. Dialogy a hlavní postavy coby Robin a Marian jsou k nesnesení, nevím pro jakou kategorii je seriál určen, ale myslím, že i děti by se u něho nudily. Myslím, že s takovým příběhem by se dalo mnohem lépe naložit. Jediné pozitivum je docela charakterní postava Guye z Gisborne, kterého hraje Richard Armitage a ten to zachraňuje. Tvůrci seriálu ale nejspíš nevěděli, co s jeho postavou, chudák. O dobových kostýmech ani nemá cenu mluvit, děs běs. Obrovský potenciál, bohužel nevyužitý.

40 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Moderní

Tohle je moderní pojetí Robina Hooda, já vím, že všichni tento seriál odsuzují proto, že se jim třeba nelíbí jejich slova a výrazym ale to je fuk. ve filmu o Marii Antoinettě (myslím ten s Kirsten Dunst) hrála zase rocková hudba a nikdo proti tomu nic neměl.
Prostě se mi to líbí....Místy je to vtipné, má to spád. keith Allen hraje nottinghamského šerifa tak skvěle, že ho mám radši než Robina Hooda. Much je klasický trouba. Marian mám někdy chuť zaškrtit. Guy je úžasný kus chlapa. Po tomhle seriálu se mi bude stýskat!

80 %
86 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
29 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Hodnocení: 2 z 5 (**)

Na vynikající snímek s Kevinem Costnerem z roku 1991 se vždy rád s chutí podívám. To samé se ale nedá říct o tomto nepovedeném seriálovém zpracování. Do kolen mě tu nejvíce dostalo herecké obsazení, kde až na Guye Gisbornea snad žádná z postav vzhledem neodpovídala svým určeným parametrům - Robin vypadá jako hošík, Malý John místo aby byl velký, tak je skutečně malý a také Mariana krásy příliš nepobrala... Až moc natahovaný nudný příběh a lacině natočené akční sekvence výsledné hodnocení ještě více snižují. Nezbývá nám tak nic jiného, než si počkat na chystaný Nottingham od Ridleyho Scotta.

30 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
63 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Robin Hood

Viděla jsem asi polovinu druhýho dílu a hned mě zarazily ty kostýmy. Že má Robin obyčejnej nátělník bych snad ještě skousla, ale že jeden z jeho bandy měl nagelovaný vlasy? V tý době! Jinak děj dosti pokulhává a herecký výkony se snad ani za výkony označit nedají.

20 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Kostýmy!

Nesleduju tenhle seriál pravidelně, no dalo by se říct, že jsem viděla jen jeden díl celý a pak vždy jen části. Ale mělo to své opodstatnění. Takovému seriálu totiž nehodlám věnovat můj drahocenný čas a pozornost. Samotný příběh bych teď pominula a zmínila se spíš o kostýmech. Zezačátku mi jen připadali hodně amatérské, říkala jsem si, že je to zřejmě z nedostatku financí. Jenže postupem času se to začalo zhoršovat a kostýmy už moc jako kostýmy nevypadaly, ale spíš jsem si myslela, že herci hrajou v tom, v čem přišli. Skutečně, některé z nich jsou tak moc nevěrohodné. Nebo třeba účes od Mariany - ten vypadá jako nejnovější sestřih sezóny. Vážně nechápu, jak to tvůrci mysleli. Jestli to bylo úmyslné, nebo jim to prostě nevyšlo. Ale v tomto případě šlápli vedle. Myslím si, že kostýmy v historickém seriálu jsou důležité.
Herecké obsazení je méně než průměrné. Je to celé nerealisticky podané, scénář nic moc.
Takže celkově se mi seriál vůbec nelíbí a nechápu, jak mohl vzniknout ve Velké Británii.

10 %
71 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
71 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Hodnocení

I když má seriál spoustu hlavně kostýmových chyb tak mě velice zaujal líbí se mi hlavně obsazení , obsazení šerifa a gisborna bych hodnotil jako bezchybné porotže šerif je dokonalý padouch :) obsazení robina hooda hodně lidí hodnotí negativně protože je to ještě malej kluk ale to mě právě zaujalo daleko radši se koukam na mladého robina než na starého robina , much je dokonalí sluha a tak trachy trouba , malý john je přesně takoví jaký mýá být :) no a will a allan je taky velice zajímavá postava a marin sde k tomu seriálu dokonale hodí .Ale nejlepší je že tento seriál má spád což momentálně mnoha seriálum chybí často sou tam i věci které člověka pobaví jen mi trochu vadí robinovi až nadpřirozené schopnosti s lukem to co s nim dokáže je podle mě neuvěřitelně ale je to jen malá chybka na tak dokonalém seriálu :)

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

nic moc

Na tehle seriál jsme byla hodně zvědavá, ale nakonec to bylo pěkný zklamání. Nelíbí se mi snad vůbec nic...nejvíc mě štvou ty záběry sestříhaný z různých úhlů, když je nějaká akce- hned v 1. dílu je to jak Robin skáče pozadu z nějakýho chajdy,či co to vůbec bylo, protože děsný jsou i kulisy...

10 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Néééééé

Viděl jsem jeden díl a bylo to něco tak šíleně nevkusnýho, že nechci vidět další. Hlavní hrdina je hrozný prkno, vizuálně je to nezajímavé a ten rádoby humor si měli taktéž odpustit. Že by britové uměli jen komedie ?

20 %
57 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Neskutečné

Musím teda říct že jsem videl jen pár dílů (víc moje nervová soustava nesnesla),ale pokud tvůrci nechtěli, abych fandil Sherifovi z Nth. tak zvolili velice špatného a nesympatického hlavního hrdinu.Celkem intenzivně sem si vždy přál jeho smrt,protože takový fracky je potřeba řezat a řezat:-)

10 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Hood

Hned na úvod (abych obhájila hodnocení) bych řekla asi toto: Tenhle seriál je strašná praštěnost, já ho tak beru a musím přiznat, že mě zatraceně baví i přes všechny chyby, které bezpochyby má (a přesto, že polovina hereckého obsazení viditelně přehrává). Na tom, že mě baví, se trochu podílí i fakt, že mě dokázal upřímně rozplakat (a ač brečím u televize každou chvíli, nerozpláče mě jen tak něco). Postavy jsou jasně dané a víte co od nich čekat - většinou ničím nepřekvapí (důležité je to slovo většinou). Robin se sice chová jako nejšvihlejší puberťák, ale já si na něj už docela zvykla. Marian mu tvoří důstojný protipól a ač herecký projev Lucy Griffiths občas trochu pokulhává, není vůbec špatná a navíc je doopravdy krásná. Sheriff je vyloženě parodie sama na sebe a je asi jedinou postavou, která mi obsazením doopravdy vadí a jeho "záchvaty šílenství" působí hrozně rušivě. Richard Armitage v roli jeho nejdůležitějšího poskoka Gisborna je naopak výborný (možná vůbec nejlepší a nejkrásnější mužská postava seriálu :-), která prochází jednoznačně nejzajímavějším psychologickým vývojem - od bezcitného grázla k zamilovanému grázlovi, přes grázla, který váhá zda být či nebýt grázlem, až po grázla, který se vyprovokován v návalu vzteku stane vrahem oběktu své vlastní touhy), takže v pohodě zastíní nedostatky Keitha Allena. Malý John je přesně takový, jaký by měl být a Much je zase "roztomilá" zábavná figurka, kterou už pomalu přestávám nenávidět :). Pak je tam řada méně důležitých postav, z nichž (podle mě) žádná nijak nevyčnívá z průměru. Co mě taky otravuje je věčně se opakující znělka. S postupujícími díly je ale seriál celkem napínavý a někdy si dokonce na pár sekund řeknete: A co bude teď? ---- Po bombastickém a téměř dokonalém pilotu jsem byla nadšená. Pak ale přišlo stejně velké zklamání z průměrného pokračování, kde leckdy převládala trapnost nad vtipem (o což se velkou měrou zasloužil i úděsný Allen). Já jsem ale vydržela a někdy po 4. dílu (nazvaném Otec Hood) se to konečně začalo nést v tom správném hravém duchu. Sem tam se tak jednou za díl objeví nějaká skutečně trapná scéna, ale zase jsou tam jiné zajímavější, které ji vyváží. Ano, některé komplikace děje jsou vyloženě přehnané, ale zase je to celkem kvalitní a vtipná parodie.

80 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Did Marien Die???

fakt super serial!!! a uplne best jsou ty ksichtiky co Jonas predvádí :*
a doporučila bych si vam přečist nejaky anglicky stránky a jestli se vám nechce tak vam s určitosti můžu říct že se točí 3. řada která začne na podzim na BBC a pod kterou je nejspis podepsaná i Lucy takž eby se tam měla jako Marien objevit!!!! A neidím to jako moc nereálné pač ta její "smrt" byla víc než divná!! Že by byla tak blbá a vpálila Guyovi do očí že miluje nekoho koho on nenavidí když drží meč v ruce??? Pak ji probodne a na jejich bílych čistoskvoucích šatech se neobjeví ani kapka krve a kdyz vytahne meč tak ten je taky čisty jak vypranej v palmexu!!! a navíc nikde nebyl zaber že by ji fakt pohřbili!! robin ji přece polopžil jen vedle hrobečku. Takže faaakt nefiiim a na podzim je silene těším!!! Někde sem četla že prý konec mohla byt jen jedna velka robinova halucinace když byl přece na poušti!!!

100 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

LOVE ♥

Tak tenhle seriál úpe miluju....mě vždycky robin hood nudil a odmítala jsem na to koukat.....ale když jsem se podívala na první díl tohoto, hned jsem po tom skočila a dál jsem z něho nemohla...strašně se těším na 3.řadu až bude v česku.....tenhle seriál má vtip a to je hustý....jsem ráda že do rolí obsadili tyhle herce...nevybrala bych líp....jonas alis robin je hezú a lucy alis marian je skvělá......takže lowujú, jen tak dál...

100 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Ujde to

Tento seriál mě docela chytil,i když se mi občas nelíbily ty kostýmy,ale kostýmy přece nejsou to hlavní!Postavy docela ujdou,hlavně Gisborne.Ale už to neni ta pravá legenda o Robinovi.Film je o dost kratší a i tak jsou tam
postavy jako třeba bratr Tuck.Nejvíc mě zklamal konec,kdy Gisborne vstekem zavraždil Marian a pak si i se šerifem odjel.Lepší by bylo,aby je král nechal někam pověsit :-)

90 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

To je bomba

Ja nejsem jen obdivovatel Robina, ale i vsech dějin našich i cizich a tento seriál je něco nového co zvětšuje příběh mnoha směry, se kterými jsme se ještě nesetkali takže seriálu přeju mnoho úspěchu u nás i v zahraniči. Líbí se mi obsazení postavy Guye z Guisbornu, kde herec působí velmi přesvědčivě až na první okamžiky. Sheerwoodu zdar.

100 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Fajn

Z prvních dílu se mi serial moc nelíbil.Ale asi patý díl mě chyt. A začala jsem tento serial pozorovat pravidelně.Je tam sice pár drobných chyb i kostymy jsou teda fakt nepovedené a možna ,že někteří herci ze sebe mohli vydat vic ,ale i tak je to moc dobrý serial.A ještě bych chtěla odpovědět na jeden nazor od underwolfra ,že by prý bylo lepší kdyby gisborna nechali pověstit.Myslím si ,že to by nebylo až tak dobré ,protože Guy se vytrestal sám že Marian zabil a i tak vypadalo by to neefektně kdyby tam visel na provazu jinak zdravím.

100 %
20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
20 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Mě se to vcelku líbí

Mě se tento seriál tedy líbil,samozřejmě každý má jiný názor.

60 %
17 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

moderní Robin

Nikdy jsem Robina Hooda neměla nějak v oblibě, ale tohle nové modernější spreacování se mi moc zalíbilo. Někdy se tam sice některé oblečení nehodí (např. mikiny nebo pruhované trička) ale celkově je to dobré.

90 %
17 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

robin hood

úplně skvělej seriál .. je fakt boží :-)

100 %
14 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
14 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Robin

Viděl jsem dvě filmové zpracování Robina Hooda a nevím co chcou dát do 26 dílů. Viděl jsem první díl a nic moc.Dal už jsem to nesledoval.Bylo to slabé.

20 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Bomba

Robin Hood je naprosto supr serial. Neprošvihla jsem zatím ani jeden díl. Vůbec nechápu lidi, kterým se to nelíbí.....

100 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

supr

Jako já vás nechápu...je to uplně super seriál a kvůli kostýmům ho přece nezavrhnete,nee?jako když se vám nelíbí je to vaše věc,ale stejně byste ho nemuseli tak kritizovat.No každopádně já si myslím,že je to super seriál,který je místy i legrační a nikdy se u něj nenudím...JEN TAK DÁL!

100 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Robin Hood

Podle mě si tenhle seriál tak mizerné hodnocení nezaslouží. Mezi mínusy lze rozhodně zařadit kostýmy, shodu s historií a místy horší herecké výkony, ale na druhou stranu je to suprový seriál na odpočinek, když se chce člověk pobavit. Šerif s Gisbornem jsou naprosto úchvatní a ani ostatní herci nejsou vyloženě špatní. Já osobně mám seriál ráda, netáhne se, epizody rychle utíkají a nenavazují na sebe, takže si nemusím při sledování pouštět předchozí díl abych věděla, proč se děje to, co se děje. Za mě má seriál 100%.

100 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Robin Hood

Nemohu tomuto seriálu upřít jistou snahu, ale věrné zpracování RH? Nečekejte.

Seriál se spíš vypravil cestou Lovců pokladů a předkládá divákovi dobrodružství vycucaná z prstu, která se snaží mytizovat Robina Hooda a přidat mu na slávě. Ale nedaří se.

Důvod vidím jednak hned v hlavním hrdinovi, který vůbec nevypadá hrdinsky, potom v samotných zápletkách, které by patřily spíš do fantasy seriálu, a nakonec snad v tak pomalém dějovém vývoji, že je to až k uzoufání. Výsledky epizod jsou většinou jen v tom, že se někdo přidá/oddělí ke skupině/od skupiny a život jde dál a směřuje k čemu vlastně? K té známé pověsti o anglickém Jánošíkovi? Moc se mi to nezdá...

Oproti této veškeré kritice ale musím vyzdvihnout zpracování, které se dobově opravdu hodí (jak jinak to od historického seriálu čekat, že?). Kostýmy jsou uvěřitelné, lokace taky, a ne vždy to vypadá jako by mělo doživotně svítit sluníčko.

A taky ještě jedna věc je pozitivní. Robin umí vyrábět skvělé a neotřelé pasti.

50 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Roobin Hood

Mě tenhle seriál zaujal.
Nepatří sice k tomu nejlepšímu, co kdy bylo natočeno, ale herecké obsazení je skvělé.
Záporňáci vypadají záporně (i když si je třeba po chvíli oblíbíte), Robin Hood mi přijde jako takové dospěle vypadající dítě a Mariana mi celou dobu připomínala K. Perry. I proto dávám 80%.

80 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí