plakát seriálu

Rubicon

(Rubicon)

Názory uživatelů

přes vlny rubikonu....

Seriály tohoto typu mám hrozně ráda, s každým dalším dílem odkryju malý střípeček z obrovské skládanky. Bohužel u rubikonu se mi tohoto potěšení nedostalo. Nevím jestli je to tím, že tvůrci počítali s tím, že bude i druhá a další serie, které se nakonec nekonaly a tím pádem je tam spousta otevřených otázek. Nebo jestli je to tím, že seriálu měl až moc nudných pasáží a na americký seriál tohto typu mu chyběly nenadále zvraty a napětí.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Rubicon

Seriál jsem zhltl jedním dechem. Je to inteligentní (většinu času) seriál a díky malému rozsahu, který mu byl nakonec přiklepnut, neztrácí tah na branku a je pěkně vypointován. Zaujalo mne jak prostředí analytického týmu konkurence CIA, tak i všechny postavy (Kale Ingram je skvělý). Škoda, že poslední díl nezavřel dveře další serii, která nikdy nepřijde. Takto vyznívá zbytečně nedořečeně.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Rubicon

Předem se omlouvám všem fanouškům seriálu, ale Rubicon jsem opravdu nepobrala. V době, kdy začínám psát toto hodnocení, jsem u osmého ze třinácti dílů. Na plakátě k seriálu je napsáno: 'Ne každé spiknutí je jen teorie'. Zatím jsem ale ještě nepochopila, o jaké spiknutí se vlastně jedná.
Nějaký děj zde asi existuje. Mně je ale hodně skrytý. V Rubiconu vidím velké množství postav, většina z nich jsou muži středního věku ve kvalitních oblecích, kteří jsou jeden vedle druhého úplně stejní. Každý má samozřejmě své jméno, a v malých skupinkách se všichni o všech baví tak, že prostě nevíte, o kom se mluví a co se vůbec říká.
Hlavními postavami jsou členové analytického týmu pod vedením Willa. Víc moc toho ale o nich nevím. Celou dobu pracují na nějakém případu, o kterém nevím už vůbec nic. Každopádně herci jsou docela přirození, asi bych je označila za nejlepší článek seriálu. Nejvíce mě zaujalo ženské obsazení - Jessica Collins, kterou si pamatuju z její šílené role v CSI, a Lauren Hodges, která je vzhledově dokonalým mixem Lindsay Lohan a Christiny Ricci :)
V seriálu je hodně pronásledování, přiměřené množství napětí a z mé strany velké očekávání, jestli to na konci nějak dopadne, jestli seriál nějakým způsobem pochopím :)
Series finale: V posledních třech dílech jsem se konečně začala mírně orientovat v ději. Klasické nevěř nikomu se objevilo i zde, i když ti, co měli vypadat jako nenápadní, byli mírně nápadní hned od začátku (Andy). Konec zůstal otevřený, což se tady dá pochopit - tvůrci ještě netušili, že seriál bude tak brzy zrušen. Poslední díl se celkově vzato ale vůbec nelišil od dvanácti předcházejících.
Od Rubiconu jsem si slibovala více. Čekala jsem takový mix Prison Breaku a 24 hodin, ale výsledkem byla jen nepřehledná slátanina, ač s příjemnými hlavními postavami.

40 %
71 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
29 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí