Plakát

Saber Rider and the Star Sheriffs

Ve vzdálené budoucnosti se lidstvo rozptýlilo za hranice naší galaxie a kolonizovalo vzdálený vesmír, čímž vytvořilo nové hranice svého vlivu. Jelikož je nutné tyto kolonie ochránit a hájit zákon, vzniklo Pozemské velení vojenských jednotek, tzv. "kavalerie". Toto velitelství je základní... [více]

1987–1988 | USA / Japonsko | Nippon TV | Anime / Akční | 0 epizod | status: ukončeno v roce 1988

Saber Rider and the Star Sheriffs – O čem to je

Ve vzdálené budoucnosti se lidstvo rozptýlilo za hranice naší galaxie a kolonizovalo vzdálený vesmír, čímž vytvořilo nové hranice svého vlivu. Jelikož je nutné tyto kolonie ochránit a hájit zákon, vzniklo Pozemské velení vojenských jednotek, tzv. "kavalerie". Toto velitelství je základní vojenskou organizací, pod kterou spadají také speciální jednotky, které se nazývají "Hvězdní šerifové". Jejich úkolem je samozřejmě obrana Země a všech kolonií, přičemž sami působí jako agenti přímo v terénu.

Jejch hlavním protivníky se stávají "mlžné bytosti", nepřátelská rasa, jejíž jednotky chtějí naší galaxii dobýt. Často útočí na kolonisty, unášejí je a zotročují.

Tito dobyvatelé mají technologickou i početní převahu, kdy k boji používají gigantické roboty a pozemské velení proti nim prakticky nemá šanci. Aby se síly alespoň trochu vyrovnaly, je vyvinut nový prototyp vesmírné lodě, která je známá pod jménem Ramrod. Ta má schopnost se v případě potřeby transformovat v robota a bojovat s vetřelci za vyrovnaných podmínek.

Saber Rider/Jesse Blue
Fireball
April Eagle
Narrator/Commander Eagle/Nemesis/Ramrod
Emily Wyeth/Sincia
Colonel Wyatt
Buck/Grimmer
Info box
Stanice

Nippon TV

Žánr

Anime
Akční

Země původu

USA
Japonsko

Roky vysílání

1987–1988

První vysílání

14. září 1987

Ukončení seriálu

2. září 1988

Odkazy

IMDb.com
TV.com
Wikipedia (anglická)