plakát seriálu

Saddám: Vzestup a pád

(House of Saddam)

Epizoda 1×04 – Část IV (Episode #1.4)
86 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Pokud zemřu, nezbyde ze mne ani prst, a vy všichni zemřete se mnou...

Březen 2003: Když president George W. Bush vyhlásí, že "den osvobození se blíží", Saddám dá pokyn většině členů své rodiny, aby odletěli do Sýrie. Zůstávají pouze Udaj, Kusaj a vnuk Mustafa. Kvůli své bezpečnosti se Saddám uchýlí do úkrytu nedaleko Tikrítu, města na břehy řeky Tigris, kde žil jako dítě. Jednotky koalice obsazují Bagdád, Saddám zůstává ve své skrýši, odkud po svém strážci posílá do rádií audionahrávky povzbuzující Iráčany k ozbrojenému odporu. Saddámova první žena Sajida odjíždí spolu s dcerami a vnoučaty do Jordánska, kde v televizi sledují hon na Saddáma a na jeho syny. Když se Saddám dozvídá, že na jeho hlavu byla vypsána odměna 25 milionů dolarů, cítí, že už mu nezbývá příliš času. Nakonec vojáci opravdu přijíždějí a ani poslední důkaz oddanosti ze strany jeho strážce už nemůže zabránit tomu, aby byl Saddám objeven ve svém improvizovaném podzemním úkrytu. Vojáci vytáhnou bývalého diktátora ven a zatímco jej tlačí k zemi, Saddám prohlašuje: "Já jsem prezident Iráku a jsem ochoten s vámi jednat."

Hlášky z epizodyvložit další hlášku
(Američani vypsali odměnu na Saddamovy syny.)
Saddam Hussein: Myslí, že jsou na divokém západě... Myslí, že každý má svou cenu. Věrnost Iráckého lidu se ale nedá koupit!
George W. Bush: Mnoho Iráčanů dnes může slyšet překlad mého proslovu. Pro ně mám vzkaz: "Až začneme s vojenským tažením, bude namířeno proti muži, který nerespektuje vaše zákony a ničí vaši vlast. Ne proti vám. Ztrhneme vládu teroru a pomůžeme vým vybudovat nový Irák. Prosperující a svobodný. V svobodném Iráku nebude války ani útoků proti vlastním sousedům. Už žádné jedové továrny. Už žádné popravy odpadlíků. Už žádné mučení. Tyran zmizí... Vaše svoboda je na dosah."
Hlavní postavy
Saddam Hussein
Sajida Khairallah Talfah
Uday Hussein
Tariq Aziz
Qusay Hussein
Raghad Hussein
Vedlejší postavy
Hala Hussein
Samira Shahbandar
Rana Hussein
Abdul Samad
Special Forces Soldier
Mustapha Hussein
US Section Commander
Mohammed
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevČást IV
Původní názevEpisode #1.4
Rok natočení2008
Premiéra20. srpna 2008
Typ epizodyZávěr seriálu
Délka60 minut
Autoři profilu epizody