plakát seriálu

Saint George

(Saint George)

Názory uživatelů

One man. Two worlds. Mas problemas.

Od FX jsem toho čekala mnohem více. Stanice se sice zaměřuje na dramata, ovšem když už se teda do té komedie pustila, čekala jsem alespoň trošku vyšší úroveň. Za tento seriál by se styděli i na TV Land, natož na komerčních stanicích.

Saint George je o chlápkovi, který balancuje své mexické kořeny včele s drzou matkou a život v americké vyšší třídě. Lidé si ho běžně pletou za zahradníka v jeho vlastním domě nebo za číšníka v restauraci, kam se jde najíst. Celý seriál se točí okolo národnostních rozdílů mezi Mexičany a Američany. Téma, které už jsme v seriálech, zvláště v sitcomech, viděli tisíckrát. Je to velmi jednodimenzionální. Po pár minutách vás seriál začne nudit, po pár epizodách neskutečně vytáčet.

George Lopez je nesympatický. Neříkám, že každá hlavní postava musí být dvacetiletý model nebo modelka. Ovšem očekávám alespoň nějakou míru tolerantnosti. Tento člověk se nedal vystát a o nic lepší to nebylo ani se zbytkem hlavního osazenstva. Exmanželka prkenná tyčka, šprťácký synek, vtíravý bratranec a nevhodně se chovající strýc... a třešničkou na dortu je drzá a sprostá matka.

Jak se tyto postavy chovají, to mi hlava nebere. Opravdu je to asi jiná kultura, nebo já nevím. Nějak si nedovedu představit, že by o mně máma mého přítele před ním říkala, jaká jsem kráva (a hůř) a že náš syn není jeho biologickým dítětem. Asi ten napjatý vztah matky a exmanželky měl být velkým zdrojem zábavy, nicméně u mě to rozhodně nefungovalo, spíše jsem nechápavě kroutila hlavou a bylo mi smutno z té trapnosti, kterou jinak kvalitní FX vypustila do vysílání.

Jestli jsem se během těch deseti epizod dvakrát pousmála, tak je to hodně. Většinu času se nedělo nic vtipného, maximálně jste mohli přemýšlet o tom, co vlastně tvůrce považoval za zdroj zábavy, proč se Saint George řadí do žánru sitcomu. Jediná odpověď, která mě napadá, je to, že tento seriál nemá jinou kategorii, do které by mohl spadat. Je to bída s nouzí, která rozhodně nestojí za ničí čas. Tedy pokud se zrovna nevyžíváte v lehce rasistickém ztrapňování mexické menšiny v USA, v tom případě byste zde byli na správné adrese.

20 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí