plakát seriálu

Salem

(Salem)

Epizoda 1×12 – Ashes to Ashes
98 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Johnův soud začíná. Mary hledá cestu jak Johna zachránit, také život děvčat držených Increasem visí na vlásku. Cottona čím dál víc znepokojuje blížící se Veliký rituál.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Mercy se ukrývá v hrobu nechtěných. Promlouvá k nim a jmenuje se jejich matkou. Přichází za ní Mary. Mercy zjišťuje informace o svých děvčatech. Increase drží čtyři z nich, ale nemusí mít strach. Přichází smrt.

Cotton studuje zkazky ohledně Malum. Věří, že si je vykládal celé roky špatně. Malum totiž znamená i jablko. Jablko se otevře a uvrhne na Svět zkázu. Vyruší jej Anne, stále rozrušená z toho co jí řekl otec, o tom že je čarodějnicí. Žádá Cottona, aby jí okamžitě prohlédl kvůli Satanovým značkám. Když jí Cotton prohlíží, oči Anne zrudnou a jazyk se změní na hadí. Cotton si ničeho nevšimne, stejně jako Anne. Žádné značky také neobjevil.

Increase dává děvčatům na vybranou. Buď se přiznají k tomu co jim John Alden udělal nebo skončí na hranici. Když odejde, přijde Mercy prostřednictvím kouzla. Dává jim naději, Mary je určitě zachrání. Teď mají dělat co jim Increase řekl a udat Johna.

Mary navštíví radu čarodějnic. Ráda by ušetřila Johna. Jenže rada to odmítá. Je to důležitá oběť a ony pláčou s Mary v její bolesti.

Cotton přichází za svým otcem s novinkami ohledně Malum. Ten jim nepřikládá důležitost. Radši vyloží Cottonovi jak skutečně jednou zastavil Veliký rituál. Jediný způsob je zabít čarodějnici, která jej začala.

Začíná soud s Johnem. Increase očerňuje Johna v očích veřejnosti jak je možné. Odhaluje podle něj ďáblovu značku na krku, vzpomíná události kdy obtěžoval ženy v Salemu nebo vyhrožoval radním. Pak přistoupí ke svědectví dívek, které obviní Johna z čarodějnictví. Prý s nimi i obcoval. Cotton poté převezme slovo. Rozmetá slova svého otce prostřednictvím nástrojů, které používal k mučení. Slova dívek nejsou nic než lži vynucená násilím. Nástroje pak vyvolají obecné pohoršení a soud je odročen.

Cotton vyzvídá od Johna kde je Malum. Ten mu prozradí, že je v hrobu Coreye. Mezitím se Increase řeže do ruky. Krví napustí látku a předá ji muži, který ví co s ní má udělat.

Cotton hledá Malum v hrobě. Není tam. Přichází za otcem a poví mu, že Malum objevil Salemu. V domě Johna. Společně znovu probírají Johnův případ a Cotton začíná pochybovat.

Později Increase pověsí všechny čtyři děvčata. Vidí je Dollie, která to běží oznámit Mercy. Mary neudělala vůbec nic. Mercy ji nařizuje ať shromáždí chudé a trpící. Oni budou jejich armádou.

Znovu u soudu. Increase přichází s novými obviněními. John povraždil domobranu, je to zrádce, který bojoval s indiány. John tato obvinění nepopře, čímž šokuje Cottona. Ve vězení mu pak poví celý příběh. Zraněný byl nalezen Mohawky. Nepřátelé Abenaků, se kterými bojovali. Jejich šaman jej vyléčil. Indiáni ho pak přijali mezi sebe, dokonce byl s nimi i lovit. Jednou když přijeli z lovu nalezli svou vesnici vypálenou do základu a všechny mrtvé. Proto zabil domobranu.

Isaac přichází za Mary. Radí ji, aby Johna zachránila. Ona jediná to dokáže. Mary se pak objeví u Johna ve vězení. Ten nechápe jak se tam dostala. Políbí se a když se John odtáhne je s Mary v lese.

Promo k epizodě
Hlavní postavy
Mary Sibley
John Alden
Cotton Mather
Isaac Walton
Magistrate Hale
Mercy Lewis
Vedlejší postavy
Dead Militia / Townsfolk
Dead Child
Susanna / Acolyte #1
Ancient Witch #3
Shaman
Militia Man
Charity / Acolyte #2
Ancient Witch #1
Elizabeth
Townsfolk
Militia / Zombie
Ancient Witch #2
Boy part of family and Lamb server
Increase Mather
Townsperson
Native American
Dollie Trask
Selectman
Dead Indian
Townsperson
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevAshes to Ashes (neoficiální název)
Původní názevAshes to Ashes
Rok natočení2014
Premiéra6. července 2014
Typ epizodyStandardní epizoda
Autoři profilu epizody