plakát seriálu

Salem

(Salem)

Epizoda 1×04 – Survivors
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Mercy už není posednutá díky provedenému exorcismu, což by mohl být pro čarodějnice problém. John navíc začal nepokrytě podezírat soudce z čarodějnictví. Kartami v Salemu by mohl zamíchat také přijíždějící cizinec.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Otec na Mercy provede zakázaný exorcismus. Rozřízne jí břicho a z něj vyleze had.

Do města přijíždí cizinec, Hooke. Chce se dostat na loď, která je uzavřena z důvodu karantény. Mary se zatím těší pohledem na novou budoucí oběť čarodějnic, kováře.

Anne zastihne Johna na hřbitově. Vykládá mu o svých obavách, také o podezřeních ohledně otce. Všimla si divné panenky, která ji v nemoci snad ovládala a otec ji ukryl. Prý ale možná blouznila. John následně přizná Cottonovi, že už věří na čarodějnice. Podle něj Hale je čaroděj, ale Cotton se mu vysměje. Cotton potom vystartuje v hospodě na Hookea, který flirtuje s jeho prostitutkou. John cizince poznává.

Mary jde na procházce s Tibutou, když potkávají Mercy. Zdá se, že její posednutí čarodějnicí je pryč. Mary však použije na Mercy kouzlo a ta začne znovu šílet. Ukáže na kováře jako čaroděje. Kouzlo ale nevydrží věčně, Mary skutečně ztratila nad Mercy moc.

V lese se schází Rose s Mary a Halem. Hale opět kritizuje Mary za to, že kovář ještě není na šibenici. Starosti mu dělá také John, který jej začal podezírat. Rose doporučuje Halovi získat jeho důvěru. Marry slibuje, že znovu ovládne Marcy pro jejich věc.

Mary tlačí na Cottona, aby opět prohlédl Mercy z důkazu čarodějnictví. Hale pak zve Johna na oslavu jeho jmenování radního. Venku odchytí John Hookea, aby se ubezpečil o tom, že vezme náklad a odejde z města. Nestojí o to, aby začal mluvit o válce. Vidí je Tituba.

Mary vyráží na oslavu, když přichází Hooke. Chce svůj náklad z lodi, to Mary zamítne. Dokud nebude loď mimo karanténu.

Cotton vyšetřuje Mercy a objeví provedení zakázaného exorcismu.

Na oslavě John otevřeně vyjadřuje obavu, že možná mezi radními jsou čarodějnice. I když to míní jako vtip, Hale pochopí skrytou narážku. Cotton spravuje Mary o exorcismu. Mezitím Hooke jde za Sibleym, když nepochodil u Mary. Ten mu jen předá vzkaz s nápisem čarodějnice.

Po oslavě jde Hale s relativní pravdou ven. Jeho dcera byla ovládána čarodějnici a on ji chce jen chránit. John mu ale nevěří. Až najde důkaz, odhalí jej. Hooke mezitím vydírá Mary. Ta mu umožní přístup na loď. Když odejde má se o něj postarat Tituba. Mary zatím převezmu znovu kontrolu nad Mercy.

Hooke má schůzku v lese s Rose. To ona jej platí a chce svou zásilku. Mary nesmí zjistit zapojení Rose v této věci.

Tituba jde za Johnem, aby jej informovala o vydírání Mary. Hooke jinak rozšíří informace o jejich dřívějším románku. John ho pak v přístavišti uškrtí a objeví tajemnou kostku.

Večer má Mary vidiny v zrcadle. Mercy jí říká, že už ví co je zač.

Promo k epizodě
Hlavní postavy
Mary Sibley
John Alden
Cotton Mather
Isaac Walton
George Sibley
Magistrate Hale
Mercy Lewis
Vedlejší postavy
Townsperson
Selectman
Teenage Apprentice
Singing Child
Reverend Lewis
Prostitute / Nude Corpse
Teenage Girl
Dead Man
Blacksmith
William Hooke
Militia / Zombie
Militia Leader
Salem Citizen
Prostitute
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevSurvivors (neoficiální název)
Původní názevSurvivors
Rok natočení2014
Premiéra11. května 2014
Typ epizodyStandardní epizoda
Autoři profilu epizody