Plakát

Samurai Champloo

Řízení osudu svede dohromady tři více či méně svérázné postavy. Pobudu Múgena, samuraje bez pána Džina a sličnou Fú, která až do onoho okamžiku obsluhovala hosty v hostinci. Osud není nikterak zdrženlivý a všechny tři postaví bok po boku za značně dramatických okolností, které oba... [více]

2004–2005 | Japonsko | 23 minut | Fuji TV | Anime / Akční / Komedie | 26 epizod | status: ukončeno v roce 2005
Poslední odvysílaná

1×26 – Seishi ruten sono san

(premiéra 19. 3. 2005 – před 19 lety)

Samurai Champloo – O čem to je

Řízení osudu svede dohromady tři více či méně svérázné postavy. Pobudu Múgena, samuraje bez pána Džina a sličnou Fú, která až do onoho okamžiku obsluhovala hosty v hostinci. Osud není nikterak zdrženlivý a všechny tři postaví bok po boku za značně dramatických okolností, které oba charakterově dost odlišné šermíře přimějí Fú slíbit, že dříve než se vzájemně pobijí, pomohou jí v hledání samuraje vonícího po slunečnicích... Všichni tři se vydávají na pouť pestrými příběhy, jejichž hlavním rysem je i přes občasnou vážnost humor a hravá mystifikace.

Seriál kombinuje historické reálie s modernistickými prvky, takže v historickém kontextu užívá paralel k moderním společenským jevům a místy se nezdráhá s otevřenou nadsázkou přímo fabulovat. Vzdor ději odehrávajícímu se v poměrně vzdálené minulosti díky tomu seriál působí značně aktuálně, což podtrhuje i hiphopový hudební motiv seriálu, který v jakékoliv tvorbě nebývá zrovna obvyklý.

Info box
Stanice

Fuji TV

Délka

23 minut

Žánr

Anime
Akční
Komedie
Drama

Země původu

Japonsko

Roky vysílání

2004–2005

První vysílání

20. května 2004

Ukončení seriálu

19. května 2005

Odkazy

IMDb.com
Wikipedia (anglická)
Oficiální stránky