plakát seriálu

Sanitka

(Sanitka)

Epizoda 1×03 – 3. díl
98 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

V prvních dvou příbězích seriálu jsme už mohli nahlédnout do prostředí záchranné služby. Když se s doktorem Vojtěchem Janderou setkáme potřetí, o rok později, stále ještě se cítí nováčkem tohoto složitého povolání. Zažil už marné výjezdy, kdy odjíždí k infarktu a najde jen podrážděný zlučník. I zoufalý pocit, když přijede pozdě, jako k tomu utopenému chlapci, kterého mohl zachránit člověk, jedoucí v loďce, ale z obyčejné lhostejnosti nezachránil. Objevuje svět, jak je ho možno vidět jen z úhlu mezních lidských situací. A před diváky se souběžně otevírají také první stránky osobních příběhů jeho otce, který si na synovi velice zakládal, bratra Jardy, nespokojeného se svým životním údělem, a kolegů, většinou svérázných typů se složitým osudem.

Miluška, družka otce dr. Vojtěcha Jandery, leží v nemocnici. Otec pro ni zhání pečené kaštany a opět se setkává se synem Vojtěchem.

Pohotovostní službu přivolají k dalšímu případu – při likvidaci velké rvačky v hotelovém baru poznává Vojtěch svou pacientku z kliniky, Elišku Šimáčkovou.

Ředitel Pražské záchranné služby řeší neustále problémy svého pracoviště, z kterých největší je, že pracovníci nemají zájem si zvyšovat své vzdělání, neboť je nikdo nepovažuje za rovnocenné zdravotníky...

Hlavní postavy
MUDr. Vojtěch Jandera
MUDr. Richard Skalka
Jaroslav Jandera
Vedlejší postavy
Cyril Jandera
MUDr. Holoubek
paní Dobešová
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český název3. díl
Původní název3. díl
Rok natočení1984
Premiérav roce 1984
Česká premiérav roce 1984
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka59 minut
Autoři profilu epizody