plakát seriálu

Saving Hope

(Saving Hope)

Názory uživatelů

Rozpačité

Tak zrovna od tohoto seriálu jsem po promu čekala o hodně víc. Ze samotného tématu ulpění mezi životem a smrtí se dá totiž vytřískat rozhodně mnohem víc, než tvůrci předvedli. Charlie je tam víceméně jen proto, aby pomáhal ostatním dostat se na druhou stranu, potenciál rádoby ducha je tudíž nevyužitý.

Prozatím všechny díly jsem viděla jen z jednoho důvodu, a tím je Michael Shanks. Hezky se na něj kouká a sem tam pronese něco opravdu vtipného. Dalším kladem seriálu je mladý psychiatr. I když nemá moc prostoru, z nějakého důvodu se mi jeho postava a humor líbí.
A tím jsou klady asi u konce. Daniel Gillies je sice sexy, ale zdaleka nepředvádí to, co by vzhledem ke svému talentu mohl, je na něm až moc vidět, jak se snaží odříkat správně repliku. Erica Durance předvádí to, co vždycky, a postava Maggie je doslova na facku.
Lékařské případy jsou plytké a nezajímavé a zhruba všechny lékařské seriály, co jsem prozatím viděla, je trumfnou.

Takže za mě veliké zklamání.

50 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
91 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

No hope for this.

Saving Hope mělo velké naděje zařadit se mezi mé oblíbence. Seriály z nemocničního prostředí si většinou užívám, duchařská linka vše lehce odlišuje od běžných dramat tohoto typu a Michael Shanks jako hlavní postava? Na to už jsem dlouho čekala! Přiznejme si.. komu z nás nechyběl Daniel Jackson?
Bohužel, nějak to nefunguje. A to říká někdo, kdo u seriálu vydržel plné tři série. Místo ale abych každý týden seděla přikovaná k obrazovce, brala jsem většinu dílů jako výplň u jiné činnosti a snažila se přijít na důvod, proč si vlastně pustit další epizodu. Michael Shanks mi sice hrozně chyběl, ale jeho věčné bloumání chodbami a potenciálně nevyužitá linka s duchy, která se po pár epizodách stala ještě méně zajímavou než v epizodě první, mě vrátilo zpátky na zem a já si najednou přála, aby mi opět chyběl! Daniel Gillies je prostě k sežrání, ale vídat ho v téhle roli bylo spíše utrpením. A Erica Durance? Nevadí mi mít ji v pozadí jako vedlejší postavu, avšak pokud po ní chcete, aby táhla seriál, jde všechno do kopru.
Další hlavní/vedlejší postavy jsou většinou silně iritující a nezáživné, čímž se i osobní linky, jež k lékařskému seriálu neodmyslitelně patří, stávají stejně otravné a nudné.
Nechápu, jak jsem to mohla vydržet tak dlouho...

60 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Guilty pleasure

Seriály z lékařského prostředí mě normálně nezaujmou, ale tomuhle jsem dala šanci už kvůli té nadpřirozené lince. A nemá cenu si nic nalhávat, herecké obsazení bylo taky dost pádným argumentem. Michael Shanks a Daniel Gillies v hlavních rolích? Tomu se těžko odolává. Vedlejší postava psychiatra je taky bod k dobru, hlavní dějová linka spolu s flashbacky je příjemně nastavena, Shanksův voiceover je k nezaplacení, ale samotná duchařská linka je trestuhodně nevyužitá až samoúčelná. Nevzdávám se ovšem naděje, že se to časem zlepší.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Oddechovka...

... u které se moc nemusí přemýšlet. jen musíte pochytit ty lékařské výrazy, i když pořádně nevíte, co znamenají v češtině natož v angličtině.
No, beru to jako oddechový seriál, nic zázračného na tom nevidím. Opomínám fakt, že člověk tam přijde s banalitou a skoro v každém díle kvůli tomu umírá, ale budiž :-)
Mám tu svou oblíbenou trojku Erica, Michael, Daniel a kvůli těm třem za to stojí na to koukat.
Postavy Maggie a Gavin jsou pohodové, bezprostřední.
Měla jsem docela strach po 1. sérii, o čem to vlastně bude, ale vyřešili docela dobře.

60 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Saving Hope

No jo, Michael Shanks, můj oblíbený archeolog ze Stargate, je taky kus chlapa, a oblek mu fakt slušel. A to je asi tak všechno.

Jak mám seriály z lékařského prostředí ráda, tak u SH váhám a nevím. Rozpaky. Asi i trochu zklamání. Čekala jsem hodně, ale na můj vkus je hlavní hrdinka trochu moc hysterická. Charlie byl tak trošku jako Cháron, pomáhal nebohým duším "na druhou stranu". A dál? Nic. Dobrých hlášek málo. Postava Joela je tam jen do počtu, aby vířil vodu. O tom, že Charlieho ex-manželka mi tam jeze na nervy, ani nemluvím.

Kdyby bývala první řada skončila jen tím, že se Charlie otevře oči a konečně se probere z kómatu, asi by mi to stačilo.

Koukám na to jen proto, že jsem Shankse dlouho nikde jinde neviděla...

60 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

60%

Lois Laneová a Elijah Mikaelson v jednom seriálu? To pro mě bylo dostatečným lákadlem, i když seriálům z lékařského prostředí zrovna neholduji. Nicméně po první epizodě jsem byla lehce zklamaná a trvalo mi přes měsíc, než jsem si stáhla a pustila další díly. Po zhlédnutí 6. epizody naštěstí můžu říct, že je to o chlup (nebo o dva) lepší. Alex i Joel mají každý samostatně rozjetou celkem zajímavou dějovou linku, přestože jsem čekala, že se děj bude nápadně točit kolem jejich vztahu (i když na to asi časem taky dojde). Akorát nějak pořád nevěřím té chemii mezi Alex a Charliem. Zatímco Joel si mě získal hned (jojo, má na tom podíl jeho působení v TVD), Charlie mi svou apatičností moc sympatický není. Ale v podstatě seriál hodnotím celkem kladně. Je tam pár postav (např. krátkovlasá doktorka Maggie), které mají slušně našlápnuto, že si mě určitě časem získají. Dávám tomu ještě pár dílů na rozjezd a uvidíme, zda budu hodnocení měnit. Zatím je to u mě na 60%.

60 %
86 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Saving hope

První díl se mi líbil. Většinou u mě další sledování závisí kromě děje taky na vhodném výběru herců - pokud mě nezaujmou, seriál nic nezachrání. Tady se mi naštěstí líbili moc, především Daniel Gillies (a to jsem ho ve VD nijak zvlášť nemusela). Vypadá to na nového oblíbence:)
Děj byl zatím spojením práce lékařů v nemocnici a lehčí duchařiny. Na pár dílů určitě zajímavé, ale osobně si nedokážu představit, jak se to bude vyvíjet dál a jestli se to bude moct někam posouvat. Určitě tomu ale dám šanci a jsem zvědavá na další epizody. Po prvním dílu 80% :)
Bylo to provázené tklivou melodií a občas jsem měla slzy na krajíčku. Asi mi tohle drama sedlo do nálady :)
Update - ani po třetím dílu zatím nemůžu jít s hodnocením dolů, tenhle seriál se mi totiž fakt líbí.

70 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Nápad dobrý, ale…

Povrchní. To slovo se mě drželo od prvních minut a nepustilo se ani při posledních. Sice to naoko vypadá přitažlivě, krásné barvičky, jiskřičky, tvářičky… ale kde je to ostatní?

Michaela Shankse mám ráda jako Daniela Jacksona, to co předvedl mimo, nebudu komentovat a to co předvádí v Saving Hope jen nakousnu, protože ono ani není co komentovat. Po většinu epizod se tváří jako by se ho ta role ani netýkala, nebaví ho, vyloženě nudí. Bloumá si chodbou, občas prohodí pár slov s „mrtvým/možná mrtvým/ono to vlastně není až tak zajímavý“ a aniž by pořádně něco hlubokomyslného řekl nebo udělal, stále působí tak nějak „achjooo, pátek večer, co jde v televizi?“ – rozhodně do první poloviny, abych nebyla zas až tak kritická. Jinak k tomu ostatnímu… pacienti jsou nudní, lékaři jsou nudní, dialogy nudí, ale pořád to sakra dobře vypadá. Dávám šedesát v naději, že druhá série (se kterou jsem teda nepočítala, no budiž) by mohla mít alespoň něco málo navíc z toho, co první chybělo (a že je z čeho vybírat!).

Saving Hope mi připomíná perník z minulého týdne, tmavá čokoláda, domácí meruňková marmeláda, vůně čerstvého pečení… dokonalost na talíři… a pak jsem ochutnala :D

60 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Saving Hope

Na Saving Hope jsem se těšila dlouho před premiérou, lákadlem pro mě bylo obsazení známých tváří a taky zápletka. Jednak mám ráda seriály z lékařského prostředí a jednak mám ráda, když se seriál dotýká možnosti existence posmrtného života.

SH si užívám od prvního dílu, pro mě je to taková menší oddychovka - případy řeší v klidu, nikam se nespěchá. Skvělý způsob, jak zaplnit hodinku letního pátku.

A taky je to tak trochu "Grey's Anatomy meets Ghost Whisperer." Což se mi líbí, protože je to spojení mých dvou oblíbených seriálů. :)

80 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

co říct..

tento druh seriálu bych normálně nesledoval ale jak jsem uviděl Michaela a Ericu, rozhodl jsem se na to mrknout. po pár dílech jsem se snažil to nezavrhnout a první série dopadala v celku dobře. když to vezmu kolem a kolem, vypadalo to jako každý druhý seriál obsahující jistou mírou předvídatelnosti,klišé a v neposlední řadě s duchařským nádechem. co se týče nemocničního prostředí a originality je to mírně pod průměr což se dá čekat, není to něco co bych nepřekousl.

druhá série je teprve v plenkách ale nemůžu se zbavit pocitu že to bude pokračovat formou " Ghost Whisperer " a tudíž můj zájem rapidně klesá, né proto že bych (GH) neměl rád ale alternativy si u mě moc nezískají.

hodnocení první série: 70% za herecké výkony a styl.
hodnocení počátku druhé série: 20%.
celkový dojem 40%.

PS: víte jak se říká že by seriál měl skončit v nejlepším? pro mě to byla právě ta první série.

40 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Průměr/Podprůměr

Průměrný seriál z nemocnice. Po přečtení obsazení jsem si myslela, že to bude seriál s velkým S, ale první díl mne přesvědčil o opaku. Kam se tento seriál hrabe na starý dobrý Grey's Anatomy. Příběh není dotažený, herecké výkony jsou spíš podprůměrné.

40 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

hope

nemocnicni prostředí jsem nikdy nemusela,ale diky Danielu Gilliesovi jsem zatím videla každý dil a budu v tom pokracovat i nadale.
O několik měsíců později:Tak pár dalších dílů mám znovu za sebou a bože bože,všechno jde skvěle,ale hlavní hrdinka je stále protivná,hysterická a nemám jí ráda :)
Jinak seriál paráda :)

90 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé
Hrus
23. července 2012

Saving Hope

Je to vcelku podařený seriál z lékařského prostředí ozvláštněný špetkou (opravdu jí není moc) duchařiny. Snoubenec hlavní postavy - lékařky Alex Reidové je totiž v kómatu. Stále však sleduje a hlavně glosuje dění okolo sebe. Hlavní náplň seriálu je však v poutavých lékařských příbězích a ve vztazích. Herci jsou většinou sympatičtí (hlavně Erika Durance - Alex a Daniel Gillies - Joel). Co mě trochu štve, že seriál až moc tlačí každý díl do dojímavého konce, člověka to bulení už vysiluje... :) Hodnoceno po 6. díle.
Po 1. sérii hodnocení zůstává, zachovává si to úroveň (taky to má jen 12 dílů). Zakončení série se mi celkem hodně líbilo, ale nebudu spoilerovat. Zvedám hodnocení na 80%.

70 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Spokojenost

Velmi jsem si tento seriál oblíbila. Podle posledního dílu si myslím, že druhá řada by mohla být hodně zajímavá.

90 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Saving Hope?

Jelikož jsem fanda seriálů z lékařského prostředí, tak jsem se těšila jak malé děcko. Seriál je pojat zajímavě, herecké obsazení povedené, po pár epizodách na mě působí trochu depresivně, ale věřím, že Daniel jako doktor Goran vnese pozitivnější atmosféru. Zatím dávám 90%

90 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Saving Hope

Čekala jsem víc, Pilot vypadal dobře, čekala jsem, že se to bude nějak vyvíjet. Ale ne. On prostě furt spí, jeho duch se potácí po nemocnici. V každém díle řeší nějaký vedlejší lékařský problém. Já nevím. Nebaví mě to moc. Mám za to, že potvrdili druhou sérii, o co tam proboha půjde? Jediné, co se mi fakt líbí je herecké obsazení ;) to je brilantní! :)

50 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Saving Hope

Na tento seriál jsem se začala dívat kvůli Michaeli Shanksovi, kterého jsem si zamilovala v seriálu Hvězdná brána. Seriály z lékařského prostředí mi nevadí a mám je i docela ráda. Sleduji pár podobných seriálů, třeba Doktora Hause nebo Ordinace v Růžové zahradě, i když to poslední dobou nestojí moc o ničem a sleduji ji jen ze zvyku. Jsou to seriály u kterých strávím pohodové odpoledne, pokud nemám nic na práci. A se Saving Hope je to stejné. Dvě hlavní postavy, Charlieho a Alex, jsem si hned oblíbila. Děj řeší lékařské případy, ale i osobní životy doktorů a to se mi líbí.

90 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Můj názor

Na Saving Hope jsem narazila náhodou a všimla jsem si, že tam hraje můj oblíbenec z TVD Daniel Gillies.Ze zvědavosti jsem si ho pustila a moc mě nanadchl.Michael Shanks prostě pořád jen leží a jeho duch se prochází po chodbách nemocnice a sem tam prohodí slovo s jiným duchem.Jediné co je podle mě na SH skvělé je obsazení.Ale dávám mu naději zatím sem viděla jen polovinu 1.série takže až shlédnu všechny díly třeba se můj názor změní.Takže prozatím 60%. :)

60 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Nápadité

Na rozdíl od ostatních doktorských záležitostí to mělo nápad. A vážně dobrý nápad.

70 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí