plakát seriálu

Sběratelé kostí

(Bones)

Epizoda 8×10 – Diamantová kostra (The Diamond in the Rough)
98 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Během televizního přenosu o paranormálních jevech objeví reportér v lomu lidskou kostru na první pohled obalenou diamanty. Po převozu do forenzní laboratoře se ukáže, že jsou to jen inkrustované krystaly. Mrtvé ženě někdo zlomil vaz.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Během televizního přenosu o paranormálních jevech objeví reportér Palmer Heston v lomu lidskou kostru na první pohled obalenou diamanty. Po převozu do forenzní laboratoře se ukáže, že jsou to jen inkrustované krystaly z lomu. Kůstka určí, že jde o ženu, které někdo zlomil vaz. Její kalhoty jsou staženy až ke kotníkům a tým usuzuje na sexuální napadení. Později však zjistí, že červi, kteří mezitím ovládli tělo, dokázali kalhoty přemístit až dolů. Na prstech a nártech nohou jsou zahojené četné fraktury. Jde o zranění běžná u tanečníků. Mezi pohřešovanými najdou Katarinu Wirzovou, která před časem přicestovala za významným tanečníkem Kendrikem Mannem a spolu se propracovali až na čelo soutěží ve společenské tanci na východním pobřeží USA. Kendrik její zmizení ohlásil. Mezitím si ale už našel novou partnerku, a tvrdí, že Katarina v poslední době nebyla ve formě.

Kůstka a Booth se rozhodnou v přestrojení přihlásit do soutěže Top Dance, které se účastní i Kendrik. Mezi tanečníky si povšimnou Laily Serranové, která je zcela ovládána svou matkou Maureen. Ta ji neustále sleduje a vyhrožuje i jejímu příteli Tommymu. Katarinu neměla ráda, protože byla lepší než Laila. Ta však Kůstce a Boothovi zdůrazňuje, že byla Katarinina kamarádka. Podle Katarinina chrupu v laboratoří poznají, že jí bylo dlouhodobě podáváno olovo v dávkách, které ji však nemohly zabít. Ale narušily její schopnost tančit. Katarina byla na den po své vraždě objednána k neurologovi. Olovo se ve sloučenině přidává i do barviv u textílií. Maureen barví pro Lailu všechny její taneční kostýmy. Kůstka v nich najde octan olovnatý. Booth zadrží Lailu i její matku. Laila se přizná, že Katarině podávala olovo. Booth však už ví, kdo je Katarinin vrah. Příteli Tommymu se nelíbilo, jak Laila podléhá rozkazům své matky a ve všem ji poslouchá. Laila mu slíbila, že když soutěž vyhraje, že spolu začnou žít po svém. A Tommy proto její rivalku Katarinu zavraždil.

Hlavní postavy
Dr. Temperance 'Kůstka' Brennanová
zvláštní agent Seeley Booth
Angela Montenegrová
Dr. Jack Hodgins
Dr. Camille Saroyanová
Dr. Lance Sweets
Vedlejší postavy
Dance Official
sám sebe
sama sebe
Registrar
Palmer Heston
Maureen Serrano
údržbář
Laila Serrano
Blossom
Tommy Kentner
Kendrick Mann
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevDiamantová kostra
Původní názevThe Diamond in the Rough
Rok natočení2013
Premiéra14. ledna 2013
Česká premiéra10. prosince 2013
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka42 minut
Sledovanost premiéry8 040 000 diváků
Autoři profilu epizody