plakát seriálu

Sběratelé kostí

(Bones)

Epizoda 8×16 – Kamarádka v nouzi (The Friend in Need)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

V kufru u řeky jsou nalezeny ostatky patnáctiletého chlapce. Tým objeví na těle oběti fraktury a stopy drogy. Příčinou smrti bylo ale udušení.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

V kufru u řeky jsou nalezeny ostatky patnáctiletého Mannyho Maniconeho. Na těle oběti tým objeví fraktury a stopy drogy. V zavazadle je také roztrhaný sáček. Příčinou smrti bylo udušení. Podle jeho matky Mary byl Manny slušný chlapec. Dcera její sousedky Kat Martinová ho viděla naposledy před čtrnácti dny na velké party, kam Manny původně jít ani nechtěl. Byl samotář. V jeho pokoji je spousta paměťových karet z mobilů a balíček peněz. Kat vysvětlí, že Manny opravoval počítače a mobily. V jeho mobilu jsou zprávy od Kat. Manny ji obdivoval a ona ho odmítala.

Další SMS přicházely od Nicka Pavonettiho. Vypoví, že distribuoval upravené mobily. Booth zjistí, že na party Manny sledoval Kat a pohádal se s Garrettem Saudersem, s nímž tancovala. Garrett řekne FBI, že Manny potom zmizel a on šel tancovat s jinou.

Kat navštíví psychologa Sweetse. Svěří se mu, že ji na party omámili a znásilnili. Nic si nepamatuje, jen to, že před sebou viděla zelené oko. Když Booth prohlíží fotografie z party uveřejněné na internetu, povšimne si, jak Kat kdosi nabízí pití. Jsou si jisti, že ji ten člověk omámil a znásilnil...

Promo k epizodě
Hlavní postavy
Dr. Temperance 'Kůstka' Brennanová
zvláštní agent Seeley Booth
Angela Montenegrová
Dr. Jack Hodgins
Dr. Camille Saroyanová
Dr. Lance Sweets
Vedlejší postavy
Reggie Trotter
Howard Utley
Garrett Saunders
Nick Pavonetti
Kat Martin
Delores Martin
Finn Abernathy
Manny Manicone
Michelle Weltonová
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevKamarádka v nouzi
Původní názevThe Friend in Need
Rok natočení2013
Premiéra18. února 2013
Česká premiéra21. ledna 2014
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka41 minut
Sledovanost premiéry8 470 000 diváků
Autoři profilu epizody